REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Aplikacja, której pozazdrościsz klientom Netii i abonentom Canal+

Jeżeli jesteś klientem Netii, a często zdarza ci się przegapić program w telewizji, nie masz się czym martwić. Od teraz wszystkie programy emitowane na kanałach z oferty Canal+ możesz nadrobić kiedy tylko zechcesz, dzięki nowej aplikacji Premium Plus.

05.01.2015
11:09
Getflix Vimeo on Demand
REKLAMA
REKLAMA

Premium Plus to nowa aplikacja na dekoder Netia Player, stworzona przez Insys. Jest to swoisty odpowiednik HBO Go, tyle tylko, że bez dedykowanych aplikacji mobilnych i oczywiście bez kanałów HBO… ale i tak jest dobrze. Premium+ pozwala w dowolnej chwili obejrzeć wybrany program, który był emitowany na jednym z kanałów z oferty Canal+. Widzowie mają dostęp do filmów, bajek i programów z CANAL+ HD, CANAL+ FILM, CANAL+ FILM 2 HD, MiniMini+ HD, TeleTOON+ HD, AleKino+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD.

Nowa usługa Premium Plus ma cechy typowej usługi Catch-Up TV, jednak jest pozycjonowana jako usługa VOD

premium_canal

Jest to bowiem rozwiązanie dla osób, które nie zawsze mają możliwość by dostosować się do sztywnej ramówki telewizyjnej i zdarza im się przegapić część interesujących treści, za które przecież płacą. Teraz oferta Canal+ jest dostępna także po emisji w telewizji, w wybranym przez widza czasie.

Aby skorzystać z nowej aplikacji Premium Plus trzeba być klientem Netii i trzeba mieć u tego operatora wykupiony pakiet telewizji nc+. To jednak nie wystarczy, bo podobnie jak w przypadku HBO Go, także Premium Plus nie jest uwolnione od abonamentu. Trzeba bowiem mieć wykupiony pakiet z danym kanałem Canal+, by móc go obejrzeć na żądanie, w ramach nowej usługi. W przeciwieństwie do HBO Go, Premium Plus jest jednak dostępne bezpłatnie. Można się więc spodziewać, że programy będą dostępne jedynie przez określony czas.

premium_minimini

Aplikacja Premium Plus jest dostępna bezpośrednio na dekoderze Netia Player. Jeżeli jeszcze jej nie widzisz, powinieneś zrestartować swój dekoder. Dekoder musi być oczywiście podłączony do Internetu, jednak to kryterium jest raczej oczywiste w przypadku tego multimedialnego dekodera.

Aplikacja Premium Plus to ciekawa nowość jednak nie mogło zabraknąć standardowego dla usług VOD „ale”.

Nowa aplikacja Netii to krok w dobrym kierunku, który na pewno docenią abonenci Netii, jednak jest to już kolejna usługa tego typu, która zamyka się na wąską grupę klientów. Szkoda, bo jestem pewien, że wielu klientów mogłoby zapłacić za możliwość dostępu do bazy Canal+ bez konieczności wykupowania abonamentu nc+ w Netii. Podobna krytyka spływa od dawna na HBO Go, jednak ta usługa zostanie ostatecznie „uwolniona” od abonamentu tuż przed premierą nowego sezonu Gry o Tron.

REKLAMA

Czy to samo spotka Premium Plus? Mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie ma takiej możliwości.

*Zdjęcie w nagłówku: Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA