RTV  / News

Idą znaczące zmiany - nowa oferta, nowy dekoder, ale co najważniejsze... UPC Horizon dostępny dla wszystkich

111 interakcji
dołącz do dyskusji

Nowa platforma UPC Horizon właśnie otworzyła się na wszystkich. Jest to połączenie telewizji, Internetu, telefonu, serwisu VOD i mobilnej telewizji. Wszystko to spina klamerką nowy dekoder.

W grudniu ubiegłego roku platforma Horizon wraz z MyPrime co prawda pojawiła się w ofercie UPC, jednak była dostępna tylko dla wybranej grupy klientów. Dziś się to zmienia, a platforma staje się dostępna dla wszystkich zainteresowanych, którzy tylko są w zasięgu sieci UPC.

Co w ofercie

W pakiecie Horizon klienci otrzymają dostęp do telewizji, Internetu, a opcjonalnie również do telefonu. Platforma Horizon pojawi się w ofercie UPC w formie dwóch nowych pakietów zatytułowanych „Filmowy MAX” i „Filmowy FUN”. Pierwszy z nich zapewni dostęp do Internetu z szybkością 250 MB/s i pakiet telewizji Max, w skład którego wchodzą 134 kanały, w tym 40 w jakości HD. Drugi pakiet to Internet z prędkością 120 Mb/s i telewizja w wersji Select, czyli pakiet 100 kanałów, w tym 33 w jakości HD.

upc-telewizja

Oba pakiety dodatkowo zawierają nowy dekoder Horizon (o którym dalej), a także dostęp do wypożyczalni filmów i seriali My Prime. Częścią pakietów jest również aplikacja Horizon Go dostępna na smartfony i tablety. Pozwala ona oglądać telewizję mobilną na wielu urządzeniach jednocześnie.

horizon-go

„UPC Polska wprowadza jedną z najbardziej innowacyjnych usług telewizyjnych w Polsce. Platforma Horizon to unikalny dostęp do treści linearnych, mediów społecznościowych na ekranie telewizora, a także do bogatej biblioteki treści na żądanie, w tym MyPrime Filmy i Seriale. Nasi klienci zyskali też mobilność w dostępie do oferty telewizyjnej. Horizon to zaawansowana platforma rozrywki następnej generacji” – powiedział Ramiro Lafarga, prezes UPC Polska.

Nowy dekoder Horizon

Bardzo ciekawym elementem nowej oferty jest nowoczesny dekoder Horizon. Daje on jednoczesny dostęp do zarówno do telewizji, Internetu jak i telefonu. Dekoder jest wyposażony w Wi-Fi i pozwala na dostęp do serwisów internetowych, takich jak Facebook, YouTube i Twitter bezpośrednio na ekranie telewizora. Szczególnie ciekawie zapowiada się możliwość oglądania YouTube-a prosto z poziomu dekodera. Sprzęt pozwoli także na personalizację treści na podstawie preferencji użytkowników.

Nowy dekoder jest również wyposażony w nagrywarkę potrafiącą nagrać 4 różne kanały telewizyjne jednocześnie. Wbudowany dysk pozwala na zapianie 500 GB materiału wideo. Dysk pozwala również spauzować telewizję i kontynuować oglądanie od tego mego momentu później. Nagrywać można również zdalnie, za pomocną aplikacji Horizon Go.

wiecej-niz-zwykly-pilot

Ciekawie wygląda sam pilot, który jest… dwustronny. Po jednej stronie mamy standardowy zestaw przycisków, a po drugiej znajduje się pełna klawiatura QWERTY z wydzieloną częścią numeryczną. Można za jej pomocą korzystać z funkcji multimedialnych i internetowych aplikacji wbudowanych w dekoder. Pilot komunikuje się z dekoderem poprzez fale radiowe, dzięki czemu nie musi być skierowany w stronę dekodera kiedy np. wpisujemy komendy wyszukiwania.

UPC postanowiło zrobić także porządek z dublami kanałów HD i SD. Jeżeli jakiś kanał jest dostępny w dwóch wersjach, to dekoder Horizon wyświetli tylko wersję HD.

Jakie ceny?

my-prime

Za pakiet „Filmowy FUN” nowi klienci zapłacą 149 zł/mies., a bogatszy „Filmowy MAX” będzie o 30 zł droższy. W tej cenie klienci dostaną Internet, telewizję, nowy dekoder Horizon oraz dostęp do usług My Prime i Horizon Go. Dodatkowo do obu pakietów można dodać pakiet rozmów telefonicznych. Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne powiększą rachunek o 10 zł, a nielimitowane rozmowy do wszystkich o kolejne 20 zł.

Przez pierwsze trzy miesiące trwania umowy pakiety będą kosztować połowę swojej standardowej ceny, a więc za droższy zapłacimy 89,50 zł/mies., a za tańszy 74,50 zł/mies.

Oferty Horizon są więc droższe od dotychczasowych ofert, natomiast cenowo usługi zawarte w pakiecie wypadają znacznie korzystniej niż w przypadku, gdybyśmy chcielibyśmy skompletować taki pakiet w dotychczasowej ofercie. W Horizon dodatkowo dostajemy nowy dekoder z naprawdę ciekawymi funkcjami.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst