REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Idą znaczące zmiany - nowa oferta, nowy dekoder, ale co najważniejsze... UPC Horizon dostępny dla wszystkich

Nowa platforma UPC Horizon właśnie otworzyła się na wszystkich. Jest to połączenie telewizji, Internetu, telefonu, serwisu VOD i mobilnej telewizji. Wszystko to spina klamerką nowy dekoder.

15.01.2015
8:11
Idą znaczące zmiany – nowa oferta, nowy dekoder, ale co najważniejsze… UPC Horizon dostępny dla wszystkich
REKLAMA
REKLAMA

W grudniu ubiegłego roku platforma Horizon wraz z MyPrime co prawda pojawiła się w ofercie UPC, jednak była dostępna tylko dla wybranej grupy klientów. Dziś się to zmienia, a platforma staje się dostępna dla wszystkich zainteresowanych, którzy tylko są w zasięgu sieci UPC.

Co w ofercie

W pakiecie Horizon klienci otrzymają dostęp do telewizji, Internetu, a opcjonalnie również do telefonu. Platforma Horizon pojawi się w ofercie UPC w formie dwóch nowych pakietów zatytułowanych „Filmowy MAX” i „Filmowy FUN”. Pierwszy z nich zapewni dostęp do Internetu z szybkością 250 MB/s i pakiet telewizji Max, w skład którego wchodzą 134 kanały, w tym 40 w jakości HD. Drugi pakiet to Internet z prędkością 120 Mb/s i telewizja w wersji Select, czyli pakiet 100 kanałów, w tym 33 w jakości HD.

upc-telewizja

Oba pakiety dodatkowo zawierają nowy dekoder Horizon (o którym dalej), a także dostęp do wypożyczalni filmów i seriali My Prime. Częścią pakietów jest również aplikacja Horizon Go dostępna na smartfony i tablety. Pozwala ona oglądać telewizję mobilną na wielu urządzeniach jednocześnie.

horizon-go

„UPC Polska wprowadza jedną z najbardziej innowacyjnych usług telewizyjnych w Polsce. Platforma Horizon to unikalny dostęp do treści linearnych, mediów społecznościowych na ekranie telewizora, a także do bogatej biblioteki treści na żądanie, w tym MyPrime Filmy i Seriale. Nasi klienci zyskali też mobilność w dostępie do oferty telewizyjnej. Horizon to zaawansowana platforma rozrywki następnej generacji” – powiedział Ramiro Lafarga, prezes UPC Polska.

Nowy dekoder Horizon

Bardzo ciekawym elementem nowej oferty jest nowoczesny dekoder Horizon. Daje on jednoczesny dostęp do zarówno do telewizji, Internetu jak i telefonu. Dekoder jest wyposażony w Wi-Fi i pozwala na dostęp do serwisów internetowych, takich jak Facebook, YouTube i Twitter bezpośrednio na ekranie telewizora. Szczególnie ciekawie zapowiada się możliwość oglądania YouTube-a prosto z poziomu dekodera. Sprzęt pozwoli także na personalizację treści na podstawie preferencji użytkowników.

Nowy dekoder jest również wyposażony w nagrywarkę potrafiącą nagrać 4 różne kanały telewizyjne jednocześnie. Wbudowany dysk pozwala na zapianie 500 GB materiału wideo. Dysk pozwala również spauzować telewizję i kontynuować oglądanie od tego mego momentu później. Nagrywać można również zdalnie, za pomocną aplikacji Horizon Go.

wiecej-niz-zwykly-pilot

Ciekawie wygląda sam pilot, który jest… dwustronny. Po jednej stronie mamy standardowy zestaw przycisków, a po drugiej znajduje się pełna klawiatura QWERTY z wydzieloną częścią numeryczną. Można za jej pomocą korzystać z funkcji multimedialnych i internetowych aplikacji wbudowanych w dekoder. Pilot komunikuje się z dekoderem poprzez fale radiowe, dzięki czemu nie musi być skierowany w stronę dekodera kiedy np. wpisujemy komendy wyszukiwania.

UPC postanowiło zrobić także porządek z dublami kanałów HD i SD. Jeżeli jakiś kanał jest dostępny w dwóch wersjach, to dekoder Horizon wyświetli tylko wersję HD.

Jakie ceny?

my-prime

Za pakiet „Filmowy FUN” nowi klienci zapłacą 149 zł/mies., a bogatszy „Filmowy MAX” będzie o 30 zł droższy. W tej cenie klienci dostaną Internet, telewizję, nowy dekoder Horizon oraz dostęp do usług My Prime i Horizon Go. Dodatkowo do obu pakietów można dodać pakiet rozmów telefonicznych. Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne powiększą rachunek o 10 zł, a nielimitowane rozmowy do wszystkich o kolejne 20 zł.

REKLAMA

Przez pierwsze trzy miesiące trwania umowy pakiety będą kosztować połowę swojej standardowej ceny, a więc za droższy zapłacimy 89,50 zł/mies., a za tańszy 74,50 zł/mies.

Oferty Horizon są więc droższe od dotychczasowych ofert, natomiast cenowo usługi zawarte w pakiecie wypadają znacznie korzystniej niż w przypadku, gdybyśmy chcielibyśmy skompletować taki pakiet w dotychczasowej ofercie. W Horizon dodatkowo dostajemy nowy dekoder z naprawdę ciekawymi funkcjami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA