REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

UPC otwiera MyPrime, czyli własny ‚polski Netflix’!

Netflix ma ponoć debiutować w Polsce w 1. kwartale 2015 r. Nie dziwi więc, że lokalni gracze zagęszczają działania, by wyprzedzić ruch głośnej konkurencji. UPC, czyli jeden z liderów polskiego rynku telekomunikacyjnego, już 1 grudnia udostępni usługę MyPrime Filmy i Seriale. Tanio nie będzie (docelowo usługa dostępna będzie w pakiecie z innymi usługami za 149 zł, choć będzie ją można nabyć także za 20 zł miesięcznie o ile jest się abonentem UPC), ale biblioteka robi wielkie wrażenie!

23.11.2014
22:13
UPC otwiera MyPrime, czyli własny ‚polski Netflix’!
REKLAMA
103 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W weekend UPC wysyłał zaproszenia do nowej usługi bardzo nielicznej grupie abonentów UPC oferując przy okazji promocyjną cenę przez pierwsze 3 miesiące w wysokości 74,50 zł. Zdobyliśmy tę ulotkę. Wygląda tak:

list_MyPrime_pion_cs5_v1b-kopia

Dowiedzieliśmy się też w jaki sposób będzie funkcjonował nowy serwis, a przede wszystkim jaką biblioteką filmów i seriali będzie dysponował.

Łącznie będzie to ponad 1000 filmów i seriali!

Będzie na przykład - dla mnie serial wszech czasów - „House of Cards” w obu dotychczasowych sezonach, będzie „Breaking Bad” (choć to ponoć dopiero za kilka miesięcy), będzie „Orange is the New Black”, będzie też „Hannibal”. A oprócz nich, m.in.: „Przekraczając granice”, „Od zmierzchu do świtu”, „Przeznaczeni” (Star-Crossed), „Lost”, „Gotowe na wszystko”, „Dynastia Tudorów”, „Cienie Calendy”, „Cougar Town: Miasto kocic”, „Miecz prawdy”, „Castle”.

Biblioteka filmów będzie liczyła na start ok 150 pozycji, w tym wiele świeżych hollywoodzkich produkcji. Dodatkowo klienci zyskają dostęp do ponad 500 bajek i filmów dla dzieci.

Wygląda na to, że będzie to pierwszy taki serwis w Polsce, oferujący legalnie najbardziej lubiane światowe seriale, a przy okazji porządna konkurencja dla aktualnych liderów rynku VOD. To dlatego, że MyPrime dostępne będzie zarówno przez dekoder klienta UPC, jak i aplikację mobilną Horizon. Mowa tu więc o klasycznym serwisie streamingowym, właśnie na miarę konkurencji HBO GO, czy nadciągającego do Polski Netfliksa.

UPC traktuje to jako rozwój swojej platformy Horizon - najpierw była wprowadzona w maju br. aplikacja Horizon TV, która pozwalała na mobilny dostęp do usług telewizyjnych na urządzeniach przenośnych, teraz serwis streamingu wideo. UPC będzie to promować jako „telewizję nieskończonych możliwości” podkreślając mobilność (Horizon TV), treści (podstawowa oferta + MyPrime Filmy i Seriale) oraz nowoczesny dekoder.

Przez pierwszy miesiąc MyPrime będzie za darmo.

Klienci, którzy zdecydują się na subskrypcję serwisu w tym czasie będą mogli skorzystać z promocyjnej oferty za 74,50 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące. Docelowo MyPrime będzie włączony w pakiet telewizji cyfrowej z internetem do 120 Mb/s za 149 zł miesięcznie.  Z informacji, które uzyskaliśmy od UPC wynika, że serwis będzie także dostępny dla wszystkich dotychczasowych klientów telewizji cyfrowej UPC bez względu na wysokość abonamentu, którzy będą mogli skorzystać z niego za opłatą 20 zł miesięcznie.

Sporo ostatnio ruchu na polskim rynku dostępu do wideo w internecie.

Nie dalej jak dwa tygodnie temu T-Mobile Polska wraz z TVN-em poinformowali o stworzeniu nowego serwisu wideo na żądanie T-Mobile Zone. Z USA z kolei nadeszły świetnie brzmiące wieści, że HBO zamierza uwolnić HBO GO od abonamentu na telewizję HBO, co oznacza, że w przyszłym roku także i w Polsce będzie sobie można wykupić świetną usługę streamingu wideo bez konieczności opłacania drogiego abonamentu za całą telewizję cyfrową.

REKLAMA

Teraz z przytupem wchodzi UPC z usługą, którą wcześniej wprowadzał w podobnych formułach m.in. w Holandii i Szwajcarii. MyPrime może sporo na rynku namieszać, głównie ze względu na fakt, iż biblioteka seriali wreszcie robi odpowiednio dobre wrażenie.

Szkoda tylko, że nie będzie można wykupić MyPrime prosto z ulicy, nie będąc klientem UPC. No, ale może wejście do Polski Netfliksa zrewiduje postawę włodarzy UPC.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA