Sprzęt  / News

Najlepsza na świecie drukarka 3D? Oczywiście z Polski

Drukarki 3D to bardzo ciekawe urządzenia. Ze względu na nurkujące z roku na rok ceny coraz więcej osób może pozwolić sobie na taki gadżet. Bardzo dużą popularnością w świecie druku 3D cieszą się firmy z Polski, a dużym sukcesem pochwalić się może marka Zortax.

Drukarki 3D to dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku. W przeciwieństwie do klasycznych drukarek nie nanoszą one jednak danych na papier, a budują trójwymiarowe modele ze specjalnego materiału.

Jeszcze jakiś czas temu drukarki 3D były obecne głównie w firmach zajmujących się projektowaniem, ale w przeciągu kilku lat urósł cały segment konsumenckiego druku 3D. Urządzenia do generowania trójwymiarowych modeli na podstawie projektów własnych lub znalezionych w sieci stały się na tyle tanie, że może pozwolić sobie na nie zwykły Kowalski.

Prym w świecie druku 3D wiodą firmy z Polski.

Jedną z nich jest Zortax. W serwisie 3D Hubs skoncentrowanym na tematyce druku 3D zebrano opinie na temat różnych modeli drukarek. To właśnie sprzęty polskiego Zortaksa cieszą się największym powodzeniem wśród użytkowników tej strony.

zortax-m200-3d-hub

Serwis 3D Hubs zebrał ponad 1,5 tys. opinii na temat 235 modeli drukarek 3D wśród użytkowników, którzy posiadają i używają ten sprzęt. Zortax M200 dostał najlepszą notę ze względu na prostotę obsługi i bardzo łatwy proces uruchomienia drukarki po wyjęciu z pudełka - bez konieczności skomplikowanego montażu.

Oprócz tego dla klientów ważna jest obsługa serwisowa (jeśli już będzie potrzebna) oraz niska awaryjność (aby z serwisem kontaktować się jak najrzadziej). W obu tych przypadkach Zortax M200 radzi sobie bardzo dobrze, a do tego cieszy się opinią, że wydruki na tej drukarce są bardzo dobrej jakości.

Na koniec dodam, że zwycięską drukarkę 3D marki Zortax testował już mój redakcyjny kolega, Mateusz Nowak i na łamach Spider’s Web możecie zapoznać się z jego opinią na temat tego sprzętu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst