REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wirtualna Polska nie zwalnia tempa! Właśnie przejęła Money.pl

Grupa Wirtualna Polska właśnie ogłosiła, że kupiła całą Grupę Money, z serwisem Money.pl na czele. To kolejny ważny krok w stronę przejęcia żółtej koszulki lidera polskiego internetu od Onetu.

01.12.2014
11:21
Wirtualna Polska nie zwalnia tempa! Właśnie przejęła Money.pl
REKLAMA
REKLAMA

Wirtualna Polska nie ujawniła ile zapłaciła za Grupę Money. Z pewnością jednak nie jest to niska kwota, ponieważ wszystkie serwisy z tej grupy docierają do 3,7 mln użytkowników. Oprócz stricte redakcyjnego serwisu Money.pl, WP kupiło także serwisy e-commerce.

- Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego br., jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii. Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo – tłumaczy decyzję o akwizycji Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska.

REKLAMA

To bardzo ciekawy ruch ze strony WP. W ich portfolio znajduje się już świetnie prowadzony serwis BizTok, który cały czas notuje wzrosty. Zakup Money.pl sprawi, że Wirtualna Polska umocni się na pozycji lidera jeżeli chodzi o treści biznesowe. We wrześniu, wedle Megapanelu, serwisy z tego segmentu należące do WP odwiedziło 4,8 mln użytkowników, a serwisy Onetu i RASP 4,72 mln internautów. Money.pl natomiast 2,8 mln osób.

Nie wiem jaka jest współoglądalność serwisów biznesowych WP i Grupy Money, ale jestem pewien, że ta akwizycja przyniesie wiele korzyści Wirtualnej Polsce w rywalizacji z Onetem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA