Tech  / News

"The Interview" trafił na serwery Google i Microsoftu! Apple zrezygnował z premiery

Kontrowersyjny film “The Interview”, znany w Polsce pod tytułem “Wywiad ze Słońcem Narodu” został właśnie udostępniony przez Sony na platformach Google Play, YouTube Movies, Xbox Movies oraz specjalnej stronie internetowej, a jutro trafi do 300 kin na terenie USA.

Niestety nawet jeśli ktoś zdecyduje się na obejrzenie filmu przez Internet, będzie mógł to legalnie zrobić wyłącznie, jeśli żyje na terenie Stanów Zjednoczonych i dysponuje amerykańską kartą kredytową. Jeśli jednak macie taki środek płatniczy, z całą pewnością warto zdecydować się na seans. Cena za 48-godzinne wypożyczenie filmu jest bowiem wyjątkowo niska jak na premierową produkcję i wynosi zaledwie 5,99 dol, czyli po przeliczeniu około 20 zł. Mniej niż pojedynczy bilet w kinie.

Screenshot 2014-12-24 at 21.39.30

Trzeba oddać honor Sony i pochwalić ją za to, że wytwórnia nie ugięła się przed żądaniami związanych z Koreą Północną cyberprzestępcami. Firma wysłuchała prezydenta Baracka Obamy i pokazała, że żaden dyktator nie może narzucić swojej cenzury Amerykanom. Jednak jeszcze większe brawa należą się Google’owi i Microsoftowi. Te firmy postanowiły umieścić film na swoich serwerach. Nie zrobił tego Apple, który mimo sugestii Białego Domu nie był zainteresowany udostępnieniem filmu we wcześniej planowanym terminie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst