Tech  / News

Szef Onetu odchodzi. Bednarski: “To nie była łatwa decyzja”

Od 1 stycznia 2015 roku Grupa Onet.pl będzie miała nowego szefa. Odchodzącego Roberta Bednarskiego zastąpi Jonny Crowe, dotychczasowy Chief Digital Officer Ringier Axel Springer Media AG, jednakże będzie to tylko tymczasowy prezes Onetu. Z firmy odchodzi też Renata Morlewska-Sipior, która jest CFO Grupy Onet.pl. Jej miejsce zajmie Grzegorz Kania, CFO grupy Ringier Axel Springer Polska.

W rozmowie ze Spider’s Web, Robert Bednarski zaznaczył, że jego odejściu towarzyszyło “dużo emocji” i potwierdził, że sam podjął decyzję o odejściu z Onetu.

- Jest jeszcze za wcześnie, żeby rozmawiać o moich planach zawodowych - dodał.

Robert Bednarski przepracował w Grupie Onet 15 lat. Najpierw był dyrektorem finansowym, lecz od 2001 roku zasiadł w zarządzie firmy. Z czasem zakres jego obowiązków ulegał poszerzeniu, aż do momentu kiedy w 2011 został CEO Onetu.

Jonny Crowe natomiast do tej pory pełnił funkcję Chief Digital Officer’a Ringier Axel Springer Media AG. Od lipca tego roku jest także członkiem Rady Nadzorczej Grupy Onet.pl. Zanim dołączył do RAS Media AG, przez cztery lata był związany z firma Naspers jako Chief Operation Officer na Europę. Od ponad 15-tu lat działa na rynku internetowym w Europie i USA. Z rynkiem polskim jest związany od 2008 r. - to krótki życiorys nowego i tymczasowego CEO Onetu.

Skoro Crowe został tymczasowym szefem Onetu to od razu rodzi się pytanie, kiedy poznamy jego następcę?

Jonny Crowe doskonale zna polski rynek i naszą organizację, a co za tym idzie, będzie kontynuował realizacje strategicznych założeń Grupy. Co do jego następcy- nie został jeszcze wybrany, o podjętej decyzji poinformujemy w oddzielnym komunikacie - poinformowała Spider’s Web Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy Ringier Axel Springer Polska.

Zaznaczyła też, że nie ma na razie planów na dalsze zmiany personalne lub organizacyjne związane z nowymi funkcjami Jonnego Crowe'a oraz Grzegorza Kani.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst