Tech  / News

Totalna porażka - Samsung latami rozdawał swój produkt za darmo, a i tak nikt go nie chciał

Czy dany program stanie się popularny, jeśli zostanie zainstalowany na wszystkich urządzeniach największego producenta sprzętu mobilnego na świecie? Okazuje się, że nie i brutalnie przekonał się o tym Samsung.

Już niebawem nie będziemy mogli skorzystać z ChatOn, czyli multiplatformowego komunikatora Samsunga. Był on obecny na wszystkich urządzeniach koreańskiego producenta, nie chcieli z niego korzystać też użytkownicy konkurencyjnych sprzętów. Z tego powodu aplikacja ta będzie stopniowo wycofywana ze wszystkich rynków świata. Początkowo Samsung zaprzeczał plotkom o śmierci własnego komunikatora, teraz jednak przestał owiać w bawełnę i mówi jak jest.

Nie jest to pierwsza aplikacja Samsunga, która nie przypadła do gustu użytkownikom.

W drugim kwartale bieżącego roku Samsung wyłączył już usługę Media Hub, która umożliwiała między innymi wypożyczanie materiałów wideo na smartfonach, tabletach oraz telewizorach własnej produkcji. Przy okazji tego wydarzenia Samsung postanowił zmienić swoje podejście do rynku multimediów i uruchomił serwis Milk Video, czyli agregatory śmiesznych filmików.

ChatON

Jeszcze kilka tygodni temu Samsung dementował informacje o chęci zamknięcia własnego komunikatora.

Trudno ocenić, dlaczego to robił, aby kilkanaście dni później przyznać się do swoich planów. Możliwe, że producent nie chciał w gorącym okresie dla handlu puszczać w świat złej informacji związanej ze swoim produktem. Teraz mamy już jednak jasność i wiemy, że 1. lutego 2015 roku ChatOn zniknie z rynku.

Jeśli do tej pory korzystacie z ChatOna, to warto rozglądać się już za alternatywą. Tutaj z pomocą przychodzi nasze zestawienie konkurencyjnych rozwiązań.

*Współpraca: Mateusz Nowak. Grafika główna: Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst