Tech  / News

Koreańczycy znów się postarali dla Polaków. Samsung Galaxy S5 dostał Androida 5.0

Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych wcześniejszych informacji. Samsung, jako drugi wielki gracz po LG, zdecydował się udostępnić aktualizację do najnowszej wersji Androida dla swojego flagowego modelu Galaxy S5 i jako pierwsi mogą się z niej cieszyć mieszkańcy Polski.

Będąc dokładnym, w tej chwili mogą z niej skorzystać jedynie mieszkańcy naszego kraju. Jak informuje serwis SamMobile, Lollipop dostępny jest obecnie wyłącznie dla telefonów zakupionych/użytkowanych w Polsce (wersja SM-G900F), choć najprawdopodobniej już wkrótce powinien zawitać także do innych lokalizacji w Europie.

Aktualizacja dostępna jest w formie OTA lub poprzez aplikację Samsung Kies, choć w pierwszym z tych przypadków być może będzie trzeba nieco poczekać. Nie wiadomo też jak dużo czasu zajmie oczekiwanie na akceptację nowej wersji systemu przez operatorów, którzy odpowiadają za sprzedaż dużej części Galaxy S5.

samsung galaxy s5

W cierpliwość muszą się także uzbroić właściciele Galaxy Note 4.

Zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami, urządzenie to jest "następne w kolejce" po Galaxy S5, choć nie padły tutaj żadne konkretne terminy.

Poza zmianami charakterystycznymi dla Androida 5.0, największą różnicą w porównaniu do poprzednich wersji "samsungowych" będą oczywiście zmiany wizualne. Oprócz nowego ekranu blokady zdecydowano się m.in. przeprojektować większość systemowych aplikacji, które od teraz powinny być o wiele atrakcyjniejsze i zgodne ze współczesnymi trendami, w tym i Material Design.

Zdaniem SamMobile jest to równocześnie nie tylko najładniejsze, ale i najbardziej nie-lagujące oprogramowanie, jakie kiedykolwiek wypuścił na rynek koreański gigant.

Więcej rekomendacji chyba nie potrzeba.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst