REKLAMA

Dla nikogo chyba nie będzie zaskoczeniem, że dominującym mobilnym systemem operacyjnym w Polsce jest Android od Google. Jest preinstalowany na smartfonach z średniej i niskiej półki cenowej, które operatorzy mają swoich ofertach, więc trudno się dziwić, że większość Polaków korzysta akurat z tego OS-u. To, co może budzić prawdziwy podziw to przewaga nad iOS-em.

fragmentacja
REKLAMA
221 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Internet lubi się śmiać, że iPhone’y są dla hipsterów z wielkich miast, a tak właściwie to 90 proc. polskich użytkowników tych urządzeń regularnie odwiedza Plac Zbawiciela w Warszawie. Cóż, te prześmiewcze stwierdzenia wcale zbytnio jednak nie odbiegają od rzeczywistości.

Polska jest drugim na świecie krajem jeżeli chodzi o dysproporcje między udziałem w rynku między Androidem a iOS.

17th-Dec-2014-15-Trends-for-2015-Android-Excels

O ile mniej więcej połowa urządzeń mobilnych w Polsce działa pod kontrolą systemu Google, tak udział OS-u rodem z Cupertino zamyka się w ledwie kilku procentach, a tak przynajmniej wynika z danych Global Web Index.

To potwierdzenie starej prawdy ze świata deweloperów aplikacji mobilnych - jeżeli chcesz dużego zasięgu swojej aplikacji to skup się na Androidzie.

Nadal jednak w mocy pozostaje druga stara prawda o rynku aplikacji mobilnych - o ile skalę robi się na Androidzie, o tyle pieniądze zarabia się na iOS. Tutaj także widać wyraźne dysproporcje, tym razem jednak na korzyść systemu Apple. Gigant z Cupertino wypłacił od czerwca 2013 do czerwca 2014 roku 10 mld dol. deweloperom, a ich rywal z Mountain View w tym samym okresie o połowę mniej.

REKLAMA

Nie zmienia to faktu, że Android jest królem Polski. A iPhone’y to gadżety hipsterów.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA