REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kolejny „ważniak” z IT stawia na Polaków. TomTom zatrudnia w Łodzi

TomTom, a więc jeden z liderów jeżeli chodzi o usługi nawigacyjne, szuka programistów wśród naszych rodaków. Chce zatrudnić aż 40 specjalistów, którzy pracować mają w Łodzi. Będą też kolejne nabory.

20.11.2014
14:15
Kolejny „ważniak” z IT stawia na Polaków. TomTom zatrudnia w Łodzi
REKLAMA
REKLAMA

Znasz się na C++ lub Javie? Szukasz roboty i zadowoli cię miejsce pracy, jakim jest centrum programistyczne w Łodzi? No i chcesz współpracować nie z byle kim, a z firmą, która jest jednym z liderów w swojej branży?

To dobrze się składa, bo TomTom stawia na polskich programistów i szykuje ich nabór.

W łódzkim oddziale firmy pracuje na chwilę obecną blisko 500 specjalistów i inżynierów odpowiedzialnych m.in. za tworzenie oprogramowania do produkcji map oraz rozwijanie silnika nawigacyjnego NavKit, czyli rozwiązania będącego podstawą działania nawigacji i jej poszczególnych funkcjonalności, w tym funkcji omijania korków. Nowozatrudnione osoby będą dalej rozwijać NavKita, który na chwilę obecną działa na Linuksie, Androidzie, iOS, Windows, QNX i Tizenie. Docelowo gigant związany z rynkiem nawigacji ma zamiar rozszerzyć zespół o kolejnych specjalistów. W sumie w łódzkim centrum R&D firmy TomTom zatrudnionych zostanie ich około stu.

REKLAMA

To nie jedyna duża firma, która dostrzegła potencjał polskich deweloperów. Przykładem niech będzie chociażby Opera Software, norweski twórca bardzo popularnej przeglądarki internetowej, którą głównie tworzą… Polacy. Podobnie jest w przypadku Androida TouchWiz od Samsunga.

*Ilustracja tytułowa pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA