REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wszyscy czekają na Lollipopa, a Sony wypuszcza aktualizację z KitKatem, która... jest warta uwagi

Dziś wielki dzień dla posiadaczy wybranych urządzeń z Androidem, na które trafi najnowsza odsłona tego systemu operacyjnego - 5.0 Lollipop. Powody do radości mają jednak nie tylko oni - Sony zdecydowało się w końcu zaktualizować kolejne urządzenia do Androida 4.4 i jest to niezwykle interesująca aktualizacja. 

04.11.2014
15:02
Wszyscy czekają na Lollipopa, a Sony wypuszcza aktualizację z KitKatem, która… jest warta uwagi
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że Xperia Z2 (Z2 Tablet) doczekają się w końcu aktualizacji do Androida 4.4.4 było wiadomo już od dawna. Kilka tygodni temu do sieci dostało się nawet nieoficjalnie odpowiednie oprogramowanie. Teraz jednak wszystko obydwa się już w pełni za zgodą japońskiej firmy.

Najnowsze wydanie systemu dla dwóch urządzeń Sony nie przynosi jednak wyłącznie zmiany bazowej wersji Androida. Wraz z nim użytkownicy będą mogli skorzystać z szeregu autorskich nowości, których do tej pory mogli jedynie zazdrościć posiadaczom takich modeli jak chociażby Xperia Z3.

sony-słuchawki-xperia-z2-4

Bez wątpienia najbardziej wyczekiwanym dodatkiem jest PS4 Remote Play, czyli opcja przesyłania obrazu z konsoli Sony na ekran urządzenia mobilnego. O usłudze tej pisał niedawno Szymon Radzewicz i jedno jest pewne - osoby posiadające PlayStation 4 będą zachwycone, tym bardziej, że wspierane są kontrolery bezprzewodowe z Dual Shock. 

Na tym jednak lista zmian się nie kończy. Xperia Z2 Tablet otrzymała wsparcie programowe dla muzyki w wysokiej rozdzielczości z plików PCM i DSD, a aplikacja muzyczna, wykorzystując technologię DSEE HX, ma zapewnić wyższą jakość najpopularniejszych plików (MP3, AAC).

Posiadacze tabletu będą mogli także skorzystać z nowych aplikacji fotograficznych - Sound Photo, AR fun, Multi camera oraz Face in.

sony-xperia-tablet-z2-14
REKLAMA

Odświeżono także aplikację do oszczędzania energii akumulatora oraz poprawiono współpracę ze SmartBand i SmartBand Talk, które teraz mogą odblokowywać telefon (Bluetooth Unlock).

Według zapewnień Sony, aktualizacja dostępna jest już od dziś, ale oczywiście nie mogło zabraknąć informacji, o tym, że termin jej udostępnienia jest zależny od kraju i operatora lub punktu zakupu urządzenia. Pozostaje cierpliwie czekać i... sprawdzać! Nie jest to wprawdzie Android 5.0, ale i tak lepsze to niż nic.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA