REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polacy są potęgą w wearables! Wielki sukces w konkursie Samsunga

Samsung zorganizował konkurs dla develperów aplikacji na zegarki z serii Gear, czyli funkcjonujące pod Tizenem. Zgłoszonych zostało tysiące projektów, ale koreański gigant docenił zaledwie 40 z nich. Ile spośród tych najlepszych aplikacji pochodzi z Polski? Aż 14!

17.11.2014
7:59
Polacy są potęgą w wearables! Wielki sukces w konkursie Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

W gronie nagrodzonych aplikacji znalazł się m. in. opisywany przeze mnie Travel Translator. Oprócz niego, Samsung docenił także aplikację wspomagającą robienie zakupów oraz tworzenie list potrzebnych produktów na smartwatchach.

Tak, oczywiście chodzi o kolejną odsłonę Listonica.

Tym razem Łodzianie nie postawili na tworzenie samych list zakupów. Ich aplikacja na Geary nazywa się „Grocery shopping tips”. Sami tak opisują, co ona potrafi:

To prosty program pozwalający na poznanie sprytnych porad dotyczących kupowania, przechowywania i przygotowywania produktów spożywczych. Aplikacja jest zintegorwana z Listonic i pozwala na szybkie dodawanie przedmiotów do listy zakupów bezpośrednio z zegarka.

Startup z Łodzi wygrał 10 tys. dol. oraz, co ważniejsze z ich punktu widzenia, wsparcie promocyjne swojej aplikacji. Taka pomoc może przydać się Listonicowi, ponieważ Łodzianie mają ambitne plany na ekspansję zagraniczną, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto, planują w przyszłym roku wydać wersję swojej podstawowej aplikacji - czyli wygodną listę zakupów - na Android Wear. Nagroda w konkursie Samsunga to dobry pierwszy krok w świecie technologii ubieralnych dla łódzkiej firmy.

- Aplikacja na smartwatch idealnie uzupełnia rozwiązania znane z Listonic na telefony. Potrzebne informacje mamy bezpośrednio na nadgarstku, dzięki czemu dostęp do nich jest jeszcze prostszy i wygodniejszy. Jest to tym ważniejsze, że w trakcie walki o rynek amerykański, tego typu innowacyjne mogą pomóc w zdobywaniu nowych użytkowników i tytułu lidera wśród moblinych list zakupów. Inteligentne zegarki dają wiele możliwości twórcom aplikacji w tym segmencie i obecność na tych urządzeniach, już wkrótce może stać się ważną karta przetargową - twierdzi Filip Miłoszewski z Listonic.

listonic gear small
REKLAMA

A oto lista pozostałych 12 aplikacji nagrodzonych przez Samsunga:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA