REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Znamy prawdopodobne specyfikacje nowych Radeonów. Wygląda na to, że będą potężne

AMD niezbyt uważnie pilnuje danych dotyczących swoich nadchodzących produktów. Po ostatnich przeciekach dotyczących APU z rodziny Carrizo poznaliśmy prawdopodobną specyfikację kart graficznych Radeon 390 oraz 390X, które mają pojawić się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

12.11.2014
15:49
Znamy prawdopodobne specyfikacje nowych Radeonów. Wygląda na to, że będą potężne
REKLAMA
REKLAMA

Na stronie internetowej benchmarku SiSoft Sandra możemy zobaczyć dwa nowe GPU stworzone przez AMD. Mocniejszy z nich, prawdopodobnie Radeon 390X, został wyposażony w układ graficzny wyprodukowany w procesie technologicznym 20 nm. Składa się on z 4096 jednostek cieniujących, a jego częstotliwość pracy będzie wynosić od 800 do 1000 MHz. Oprócz tego karta ma mieć 4 GB pamięci graficznej HBM (High Bandwith Memory) działającej z szybkością 1,25 GHz (5 GT/s).

Radeon Logo

Warto zauważyć, że podstawowe taktowanie pamięci wynosi 1,2 GHz, co oznacza, że AMD zdecydowało się ją podkręcić i tym samym uzyskać przepustowość na poziomie 533 GB/s. Jest to ogromna wartość, gdyż do tej pory żadnej obecnej na rynku karcie graficznej nie udało się przekroczyć poziomu 350 GB/s. Dzięki temu nowy Radeon powinien bardzo dobrze radzić sobie w wysokich częstotliwościach, co jest bardzo ważne w kontekście dalszej popularyzacji standardu 4K.

REKLAMA
amd-radeon-r9-290x

Drugim dostępnym modelem jest Radeon R9 390, którego układ graficzny ma mieć 3520 jednostek cieniujących. Nie znamy taktowań rdzenia i pamięci tego modelu, ale można spodziewać się, że będą zbliżone lub nieco niższe niż w przypadku wyższego modelu, co i tak powinno zaowocować bardzo wysoką wydajnością.  Oczywiście należy pamiętać, że wszystkie te informacje są niepotwierdzone, ale ze względu na umieszczenie ich w rankingu SiSoft Sandra można je traktować jako bardzo wiarygodne.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA