REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AMD niebawem pokaże zupełnie nowe APU? Wszystko na to wskazuje

Według niepotwierdzonych informacji AMD niebawem powinno wypuścić nową generację APU o nazwie kodowej Carrizo. Okazuje się jednak, że doniesienia te stają się coraz bardziej prawdopodobne. Bo jak inaczej można skomentować pojawienie się wyników wydajności tych układów w Internecie?

05.11.2014
19:05
AMD niebawem pokaże zupełnie nowe APU? Wszystko na to wskazuje
REKLAMA
REKLAMA

Konkretne miejsca, w których pojawiły się rezultaty wydajności nowych APU od AMD to bazy danych SiSoftware oraz GFXBench. Dzieki temu możliwe też okazało się poznanie większej ilości informacji na temat nadchodzących układów. Wiemy między innymi, że nadal będą one korzystać z architektury modułowej. Oznacza to, że podstawowy model chipu AMD Carrizo będzie wyposażony w dwa moduły Excavator wyposażone w dwa rdzenie każdy. Dodatkowo współpracuje on pamięciami DDR3 o taktowaniu 1600 MHz.

2

Część procesorowa układu AMD Carrizo będzie też pracować z częstotliwością równą 2,6 GHz i będzie wyposażona łącznie w 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Oprócz tego będzie miał bardzo szybką kartę graficzną. Jej rdzeń będzie wyposażony w 512 jednostek cieniujących i będzie pracował z taktowaniem 626 MHz. Układ będzie oparty na znanej nam architekturze Graphic Core Next oraz będzie obsługiwał technologie hUMA i HSA tak przydatne przy obliczeniach OpenCL.

1_m
REKLAMA

Z rezultatów wynika, że nowe jednostki będą cechować się o wiele wydajniejszą architekturą niż do tej pory. W teście Arythimetic wspomniany już chip o taktowaniu 2,6 GHz uzyskał wynik porównywalny z obecnie stosowanym APU o oznaczeniu A10-7300, którego częstotliwość wynosi aż 3,2 GHz.  W przypadku wydajności graficznej nie można się spodziewać dużej poprawy, gdyż nie poczyniono tu znaczących zmian w architekturze.

Nowy układ AMD powinien pojawić się w sklepach na początku przyszłego roku i być wykorzystywany przede wszystkim w komputerach przenośnych oraz jednostkach All-in-One.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA