REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polski smartfon z Windows Phone za 550 zł - pierwszy taki od Kruger&Matz

Podczas swojej konferencji polski Kruger&Matz zdecydował się podsumować 2014 rok. By zrobić to z przytupem, zaprezentował dwa nowe produkty - tablet i telefon wyposażone w systemy Windows oraz Windows Phone w wersji 8.1. Tym samym okazał, że dobrze czuje się nie tylko w świecie Androida, ale też Microsoftu.

04.11.2014
13:07
Polski smartfon z Windows Phone za 550 zł – pierwszy taki od Kruger&Matz
REKLAMA
105 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Pierwszym zaprezentowanym produktem jest tablet Kruger&Matz Edge 1081. Został on wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli i proporacjach 16:10. Z kolei za wydajność urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735D o częstotliwości taktowania 1,33 GHz, która potrafi wzrosnąć do 1,83 GHz. Współpracuje on też z 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, którą da się rozszerzyć za pomocą slotu na kart microSD.

Kruger&Matz Edge 1081 a
Kruger&Matz Edge 1081 b

Oprócz tego sprzęt został wyposażony w interfejsy USB 3.0 i microUSB oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm oraz wyjście obrazu miniHDMI. Za łączność odpowiadają też moduły WiFi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 2.1 + EDR. Kolejne elementy zastosowane w tym tablecie to dwie kamery o rozdzielczościach wynoszących 2.0 i 5.0 Megapikseli oraz dwa akumulatory, każdy o pojemności 3950 mAh. Cena tego tabletu, zwłaszcza jak na zastosowany ekran, nie jest wygórowana i wynosi zaledwie 1100 zł.

Drugi pokazany produkt to smartfon Kruger&Matz Soul 2.

On z kolei ma 4,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sprzęt ten powinien cechować się dobrą wydajnością, ponieważ został on wyposażony w procesor Qualcomm MSM8212, który ma cztery rdzenie Cortex-A7 o częstotliwości pracy równej 1,2 GHz. Oprócz tego można tu znaleźć 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności 32 GB oraz akumulator o pojemności 1780 mAh.

km soul 2 windows phone
km soul 2 windows phone 8

Poza tym możemy tu znaleźć moduły Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 b/g/n, GPS oraz dwa sloty na karty SIM. Soul 2 oczywiście ma dwa aparaty z matrycami o rozdzielczościach 2.0 i 8.0 Megapikseli. Sprzęt ten ma kosztować około 550 zł.

Oprócz tego Kruger&Matz pokazał dwa sprzęty z systemem Android, do których należy Kruger&Matz Eagle 1065. Pod względem konfiguracji bardzo przypomina wyżej opisany tablet z systemem Windows. Nie wiem tylko, jaki układ został tu zastosowany, za to wiem, że ma on modem 3G. Pokazano też smartfon Kruger&Matz Live LTE, o którym z Rumunii pisał już dla Mateusz Nowak.

Sprzęty te są bardzo ciekawe, ale zdecydowanie bardziej interesujący jest fakt, że kolejna polska firma postanowiła wejść w rynek urządzeń z systemem mobilnym Microsoftu.

To bardzo dobry wybór, z kilku powodów.

REKLAMA

Najważniejsze jednak jest to, że Windows Phone oraz Windows są w Polsce systemami lubianymi i korzysta z nich ogromna rzesza ludzi. Szczególnie cieszy wybranie systemu Windows Phone, gdyż jest to jedyne oprogramowanie na rynku, które umożliwia robienie tanich i dobrze działających smartfonów. Niestety żaden Android w tej cenie nie jest w stanie w dłuższej perspektywie zapewnić takiego komfortu działania jak sprzęt z system Microsoftu.

Mam nadzieję, że klienci, nie tylko w Polsce, zaczną doceniać system mobilny Microsoftu i że do jego popularyzacji przyłożą też rękę polskie przedsiębiorstwa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA