REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Duży iPhone, jest tak duży, że zaczyna zjadać iPada. Liczby nie kłamią

Cały czas uważam, że iPad skończy już niedługo jak iPod - Apple przestanie go rozwijać, choć nie zniknie on z portfolio giganta z Cupertino. Los tego tabletu przypieczętował iPhone 6 Plus. Do tej pory była to tylko teza, ale teraz jest na nią twardy dowód.

26.11.2014
18:59
Duży iPhone, jest tak duży, że zaczyna zjadać iPada. Liczby nie kłamią
REKLAMA
107 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tablety dla niektórych użytkowników to narzędzia pracy, jednak dla zdecydowanej większości z nas to urządzenia do szeroko pojętej rozrywki, w tym do czytania. Konsumujemy na iPada różnego rodzaju treści pisane - począwszy od książek przez tabletową prasę, a kończąc na artykułach z serwisów i portali internetowych.

Jednym z najlepszych narzędzi do konsumpcji pisanych treści internetowych jest Pocket. I chyba każdy się z tym zgodzi. Nie wiem jak Wy, ale ja często używam Pocketa jako podstawowego miejsca wyświetlania artykułów. Jak tylko widzę coś interesującego, to wrzucam to do Pocketa i wychodzę z przeglądarki czy innej aplikacji i czytam właśnie tam.

Nie wiem czy to częste zachowanie. Wiem natomiast, że dane pokazane dzisiaj przez Pocketa wyraźnie pokazują, że phablet Apple kanibalizuje ich tablet. I to bardzo wyraźnie.

pocket ipad vs iphone

Widać tutaj wyraźną tendencję - im większy ekran smartfona, tym mniejsza pokusa, żeby sięgać do Pocketa na iPadzie. Wcale mnie to nie dziwi.

Większy ekran smartfona zachęca do tego, żeby czytać na nim częściej, kosztem tabletu. Tak samo dzieje się z treściami wideo. Nie mówiąc już o tym, że iPady to urządzenia domowe - po co targać go ze sobą skoro można swobodnie korzystać z phabletu - a przez to, moim zdaniem, co raz trudniej jest nazywać je „mobilnymi”.

Zaciekawiło mnie coś jeszcze. Oto cytat z postu na blogu Pocketa:

Im większy jest ekran twojego telefonu, tym więcej czytasz i oglądasz. Zauważamy, że użytkownicy, którzy przesiądą się na iPhone’a 6 lub 6 Plus konsumują w ogóle więcej treści - i na iPhonie, i na iPadzie. Posiadacze iPhone’a 6 otwierają w Pockecie o 33 proc. więcej artykułów i wideo niż kiedy mieli iPhone’a 5/5S, a właściciele 6 Plus konsumują o 65 proc. więcej treści niż na mniejszych urządzeniach.

REKLAMA

Te dane wyraźnie pokazują, że iPhone 6 Plus przypieczętował los iPada. Dodajmy do tego jeszcze to, że iPad mini najnowszej generacji prawie niczym nie różni się od swojego poprzednika, a iPada Air 2 wyróżnia jedynie jego grubość i mamy całościowy obraz sytuacji - Apple stawia na smartfony i phablety, zaczynając zaniedbywać tablety.

Cóż, każdy produkt ma swój cykl życia. iPad wchodzi teraz w fazę stagnacji, a iPhone 6 Plus jest żwawo rozwijającym się niemowlakiem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA