REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Chcesz kupić tablet HTC Nexus 9 w Polsce? Na święta nie zdążysz, ale już wiemy kiedy będzie oficjalnie dostępny

Dla fanów linii urządzeń Nexus mamy dwie wiadomości, dobrą i złą. Obie dotyczą najnowszego tabletu produkcji HTC, czyli Nexusa 9 działającego pod kontrolą czystej wersji systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop.

26.11.2014
16:41
Chcesz kupić tablet HTC Nexus 9 w Polsce? Na święta nie zdążysz, ale już wiemy kiedy będzie oficjalnie dostępny
REKLAMA
REKLAMA

HTC Nexus 9 to jeden z najciekawszych tabletów z Androidem, jakie dzisiaj można wybrać. Urządzenie to cechuje się 8,9-calowym ekranem o “ipadowych” proporcjach, czyli 4:3. Dzięki temu znacznie wygodniej korzysta się na nim z aplikacji mobilnych w trybie poziomym, niż w przypadku tabletów z panoramicznym wyświetlaczem.

HTC Nexus 9 ma przy tym bardzo dobrą specyfikację.

htc nexus 9 26

W środku znalazł się też niecodzienny układ system-on-chip, czyli Nvidia K1 Denver w wersji 64-bitowej. Zapewnia on urządzeniu duży zapas mocy obliczeniowej, a pozostałe wyposażenie sprzętu nie pozostawia wiele do życzenia.

Niestety użytkownicy z Polski jak na razie nie mogą oficjalnie zakupić tego urządzenia. Co prawda na stronie internetowej HTC Polska już teraz pojawił się opis tabletu w naszym języku, ale nie oznacza to, że tablet trafi do oficjalnych kanałów sprzedaży.

HTC Nexus 9, a sprawa polska.

htc nexus 9 1

Jak udało nam się jednak ustalić u przedstawiciela firmy, tablet faktycznie trafi do Polski, ale dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Potwierdziliśmy też u rzecznika sieci Play, Marcina Gruszki, że urządzenie znajdzie się w ofercie fioletowego operatora.

Za wcześnie jednak jeszcze, żeby mówić o cenach i konkretnej dacie wprowadzenia go do sprzedaży. Oznacza to, że jeśli ktoś pisze teraz list do Mikołaja, to niestety musi namówić go na wycieczkę za granicę.

REKLAMA

Czy to w ogóle gra warta świeczki dowiecie się natomiast z naszym materiałów dotyczących tego urządzenia:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA