REKLAMA

Bitcoin. Złoto XXI wieku - moja pierwsza książka, którą pokażę Ci rewolucję na miarę Internetu [rabat dla czytelników Spider's Web]

Bitcoin zmieni nasz świat. Jestem tego pewien i dlatego napisałem o nim książkę.

19.11.2014 19.09
Bitcoin. Złoto XXI wieku – moja pierwsza książka, którą pokażę Ci rewolucję na miarę Internetu [rabat dla czytelników Spider’s Web]
REKLAMA

Sceptycy uważają, że bitcoin zawsze będzie walutą przyszłości – gdzieś tam w chmurach jutra, ale nigdy tu i teraz. Innego zdania są zarządzający takimi markami Dell, PayPal czy nawet Wikipedia, które czerpią wymierne korzyści z otworzenia się na waluty cyfrowe.

REKLAMA

Wspólnego głosu nie ma wśród rządzących – część aktywnie zwalcza i zakazuje bitcoina (np. Rosja i Chiny), część pozostaje obojętna, myśląc „zobaczymy co z tego będzie”, a pozostali próbują go uregulować. Ważniejsze jednak jak podchodzą do niego zwykli ludzie.

W Argentynie szalejąca inflacja i nieustabilizowana polityka finansowa doprowadziły do sytuacji, kiedy obywatele są niemalże zmuszeni do pozbywania się peso jeśli nie chcą w ciągu kilku tygodni obudzić się z pustymi kieszeniami. Wybierają bitcoina.

bitcoin-ksiązka (4)

W Afryce, gdzie banki cieszą się społecznym zaufaniem podobnym do tego, jakim od kilku dni darzymy naszą PKW, ludzie także potrzebują łatwego sposobu transmisji pieniędzy. Najlepiej przy pomocy prostych komórek. Wybierają bitcoina.

Podobnie jest w Islandii, której obywatele winili banki za szczególnie trudne przejście przez kryzys. Kilkoro z mieszkańców tej wyspy postanowiło stworzyć nawet własną krypto-walutę. Nie udało się. Konkurencja ze strony bitcoina była już zbyt duża.

Zerknijmy za Ocean, gdzie waluty kryptograficzne dawno weszły już do mainstreamu i stały się przedmiotem publicznej dyskusji. Ciekawy eksperyment przeprowadzili tam studenci MIT, którzy w bitcoiny wyposażyli wszystkich odwiedzających uczelniany kampus, aby przekonać się czy waluta może się przyjąć w małej społeczeności.

Obejrzyjmy się w końcu wokoło siebie. Jak grzyby po deszczu wyrastają w Polsce nowe miejsca akceptacji bitcoina, a rodzime startupy próbuję wyjść na światowy rynek ze swoimi ciekawymi pomysłami uczynienie życia wygodniejszym. Dzięki bitcoinom.

bitcoin-ksiązka (2)

Bitcoin to nie tylko pieniądze. Waluta jest zaledwie demonstracją niezwykle pomysłowej technologii blockchaina, która może dosłownie zmienić nasz świat. Pomysłów jest wiele – od „smart contracts”, pomocnych tak przy crowdfundingu jak i przy zakładach sportowych po Ethereum służące do pisania aplikacji np. do głosowania.

The next big thing?

Wiele mówi się tym co nią będzie. Rzeczywistość wirtualna, czy technologie ubieralne? A może Internet Rzeczy z beaconami? Ale dlaczego nie bitcoiny. Poniższy filmik powinien wszystko Wam wyjaśnić:

Skoro tyle się wokół bitcoina dzieje to może warto się nim zainteresować, a nie zbywać wzruszeniem ramion? Może wejście w jego świat i poznanie zakamarków przeróżnych zastosowań opłaci się w przyszłości. A może po prostu macie ochotę na ciekawą lekturę pełną interesujących i tajemniczych historii jakimi owiane są krypto-waluty?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, to zapraszam Was do lektury książki mojego współautorstwa (napisałem ją wraz z kolegą ze studiów Mateuszem Kozłowskim):

Bitcoin. Złoto XXI wieku

Jest to książka przeznaczona zarówno dla osób zupełnie zielonych w temacie bitcoina, jak i dla tych, które już nieco o nim słyszały, ale wiedzę chciałyby ustrukturyzować. Trafi ona także do bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy np. mają problemy z prawnym ustosunkowaniem się do waluty.

Zależnie, od tego który rozdział wybierzecie, książka może się stać idealna do studiowania, kiedy chcecie wysilić nieco szare komórki, ale także może dostarczyć Wam nieco emocji potrzebnych na długie, zimowe wieczory.

Jej napisanie sprawiło mi wiele radości, nie tylko dlatego, że lubię stawiać przed sobą nowe cele, ale przede wszystkim ze względu na odmianę od form dziennikarskich i blogowych, przyjrzenie się sprawie z bliska, wzięcie jej pod lupę i sprawdzenie różnymi odczynnikami.

Mam nadzieję, że jej lektura przyniesie Wam nie tylko wiedzę, ale i satysfakcję interesującego spędzenia czasu, którego na pewno nie będziecie żałowali.

Bitcoin. Złoto XXI wieku możecie kupić na stronie wydawnictwa (link poniżej) w cienie 31,9 zł (wersja papierowa), lub 25,9 zł (eBook).

RABAT

Dodatkowo dla czytelników Spider's Web wraz z wydawnictwem przygotowałem małą promocję – 20 pierwszych osób, które kupi Bitcoin. Złoto XXI wieku wpisując hasło SPIDERSWEB może liczyć na 20 % rabatu*!

- Autorzy niniejszej książki – Karol Kopańo i Mateusz Kozłowski – podjęli się zadanie niebywale trudnego. Przedstawili Bitcoin, pierwszą, niezależną cyfrową walutę, w formie przystępnego opisu podróży przez nieco tajmeniczy świat, w którym dane na dyskach komputerów i reguły matematyczne mają o wiele większą wartość niż dokumenty, pieczęcie, podpisy, a nawet pieniądze przechowywane w sejfach. (…)Ale o tym więcej na kolejnych stronach tej książki. Zachęcam do lektury i do przetestowania w praktyce, jak działa Bitcoin. Spodoba Wam się. – z przedmowy Macieja Ziółkowskiego, założyciela Ambasady Bitcoin i autora bloga satoshi.pl

bitcoin-ksiązka (3)

Zapraszam też do mojej sekcji na Spider's Web poświęconej Singapurowi. Dowiecie się z niej jak uczelnia rozpieszcza studentów, albo jak wygląda luksusowy hotel dla zwierząt.

*Wpisanie kuponu w koszyku zamówienia w polu kupon rabatowy spowoduje obniżenie wartości zamówienia o 20%. Kupon działa tylko na książkę drukowaną (nie na ebooka) „Bitcoin. Złoto XXI wieku” i nie łączy się z innymi promocjami.

REKLAMA

Kupon działa w dniach 19-26.11.2014r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA