REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

PKP IC w końcu stawia czoło opóźnieniom, również tym we wdrożeniu systemu informatycznego

Wygląda na to, że w końcu skończą nam się powody do niewybrednych żartów z najnowszego zakupu PKP Intercity. Najprawdopodobniej jeszcze dziś uruchomiona zostanie internetowa sprzedaż biletów na nowoczesne pociągi Pendolino.

20.11.2014
16:08
PKP IC w końcu stawia czoło opóźnieniom, również tym we wdrożeniu systemu informatycznego
REKLAMA
REKLAMA

Historia Pendolino, a więc najnowocześniejszych pociągów PKP Intercity, sięga 2011 roku, na kiedy to Alstom miał przekazać pociągi rodzimemu przewoźnikowi. Niestety, transakcja warta 665 milionów euro (z czego koszt samych pociągów to 400 milionów euro) nie doszła do skutku na czas i właściwie dopiero w ubiegłym miesiącu PKP IC mogło ostatecznie odebrać homologowane pociągi.

Niestety, pojawiły się kolejne problemy. Na skutek awarii systemu informatycznego, bilety na Pendolino można było kupić wyłącznie w fizycznych kasach PKP Intercity.

Osoby chcące dokonać zakupu przez Internet były witane komunikatem o przerwie technicznej.

REKLAMA

Jednak jak udało się ustalić TVN24.pl, te problemy już dziś mają zostać zażegnane i nie będzie już problemów z zakupem biletów na nowe pociągi przez Internet. Do tej pory sprzedano dwa tysiące biletów na Pendolino w kasach stacjonarnych. Pociągi mają rozpocząć kursowanie od 14 grudnia.

Czas przejazdu między Warszawą a Gdańskiem ma wynosić 2 godziny 58 minut, Warszawą a Wrocławiem - 3 godz. 42 minut, Warszawą a Krakowem - 2 godz. 28 minut, Warszawą a Katowicami - 2 godz. 34 minuty. Najtańsze bilety kosztować będą 49 zł, a najdroższe 189 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA