REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

AKTUALIZACJA: Google informuje o opóźnieniu. Android 5.0 Lollipop NIE pojawi się lada moment

Google poinformował o oficjalnej dacie wypuszczenia Androida 5.0 Lollipop. Pierwsze urządzenia otrzymają dostęp do tego oprogramowania już dzisiaj, a następne będą do niego aktualizowane systematycznie.

05.11.2014
13:30
AKTUALIZACJA: Google informuje o opóźnieniu. Android 5.0 Lollipop NIE pojawi się lada moment
REKLAMA
166 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Aktualizacja: Wpis został zaktualizowany. Świeże informacje na końcu.

Jako pierwsze dostęp do systemu Android 5.0 Lollipop otrzymają tablety z rodziny Nexus (7 2012, 7 2013, 10) w wersji WiFi. To właśnie na nich możliwe będzie używanie nowego Androida w najbliższych dniach, a w przypadku Nexusa 7 2013 już dziś. Następnie system trafi do wspomnianych tabletów w wersji z modemem na kartę SIM, a potem do smartfonów Nexus 5 oraz Nexus 4.

google android lollipop

Jako ostatnie zostaną zaktualizowane urządzenia różnych producentów. Te dostępne w wersji Google Play otrzymają update zaraz po Nexusach, zaś urządzenia z nakładkami producentów nowego Androida mogą dostać za kilka tygodni, miesięcy, rok albo i wcale. Listę urządzeń, które na pewno otrzymają nowego Androida, znajdziecie pod tym adresem.

By sprawdzić dostępność oprogramowania, należy wejść w ustawienia systemu, wybrać opcję „Informację o tablecie”, następnie „Aktualizacje” i „Sprawdź dostępność aktualizacji”.

Aktualizacja:

Lollipop nie pojawił się w spodziewanym terminie. Skontaktowaliśmy się z Piotrem Zalewskim z Google, który poinformował, że "aktualizacje dla Nexusów będą dostępne w ciągu kilku najbliższych tygodni".

Niestety, musimy się uzbroić jeszcze w cierpliwość. Nieoficjalnie mówi się o tym, że aktualizacja pojawi się w przyszłym tygodniu. Nie chcemy jednak rzucać słów na wiatr, więc wstrzymamy się z podawaniem kolejnych dat.

Współpraca: Mateusz Nowak

REKLAMA

Wpis opublikowano 03.11.2014r. Zaktualizowano 04.11.2014r. o godzinie 13:40. 

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA