REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Twoja rodzina i twój portfel pokochają Kindle Family Library

Amazon stale rozwija oprogramowanie napisane z myślą o swoich epapierowych czytnikach Kindle. Kolejna z aktualizacji przynosi nareszcie możliwość współdzielenie swojej biblioteki książek z innymi domownikami bez większych problemów.

15.11.2014
11:09
Kindle Paperwhite III to jeden z najlepszych czytników e-booków na rynku.
REKLAMA
REKLAMA

Czytniki ebooków to dzisiaj bardzo osobiste urządzenia. Z jednego Kindle’a można co prawda korzystać w wiele osób, ale traci się wtedy korzyści płynące z synchronizacji postępów w czytaniu, zapisywania własnych zakładek i notatek.

Amazon nie zdecydował się jeszcze na dodanie profili użytkownika, ale przynajmniej umożliwia dzielenie się biblioteką kupionych ebooków z bliskimi.

Tak jak czytnik jest urządzeniem osobistym, tak podobnie sprawa wygląda z biblioteką kupionych tytułów w Amazonie. W przeciwieństwie do ebooków kupowanych w wiodących polskich księgarniach książki przeznaczone na Kindle są zabezpieczone przez DRM.

Oznacza to, że nie można ich prosto przenieść na urządzenie partnera lub dziecka w wygodny sposób np. za pomocą kabla USB. Od teraz jednak będzie możliwość prostego udostępnienia kupionych przez siebie książek innym domownikom.

O planach wprowadzenia przez Amazon systemu udostępniania ebooków pisaliśmy już we wrześniu.

amazon family sharing

Usługa była zapowiadana już wcześniej, a teraz wreszcie pojawiła się jako część aktualizacji oprogramowania. Nowa usługa nosi nazwę Kindle Family Library i działa podobnie do współdzielonych bibliotek aplikacji, muzyki i wideo w systemie iOS.

Aby z niej skorzystać z Kindle Family Library wystarczy w ustawieniach nowych modeli Kindle Voyage i Kindle Paperwhite (wygląda na to, że niestety wyłączenie drugiej generacji) zalogować się na kolejne konto. ebooki z obu kont będą dostępne do czytania na danym urządzeniu.

Oprócz tego nowa aktualizacja wprowadza na najnowsze czytniki Kindle kilka innych zmian.

Wśród nowych funkcji czytników Kindle, które trafiły do najnowszych czytników w ofercie producenta, znalazło się Word Wise, czyli automatyczne wyświetlanie definicji trudnych słów dla wspierających to rozwiązanie ebooków.

Inną nowością jest Kindle FreeTime Unlimited, czyli kosztująca od 3 dolarów w górę usługa dla najmłodszych członków rodziny. Dzięki temu dla dzieciaków Amazon będzie udostępniał regularnie zestaw wybranych książek.

Oprócz tego wprowadzono nową wersję funkcji X-Ray, czyli dodatkowych informacji na temat fabuły i bohaterów książek do książek kupionych w Amazonie. Wprowadzono też lepszą integrację z serwisem społecznościowym Goodreads i widok nowej karty książki dający więcej relewantnych informacji.

REKLAMA

Teraz tylko czekam, aż aktualizacja trafi na mój czytnik Paperwhite pierwszej generacji i mam nadzieję, że Amazon nie zostawi swoich starszych stażem klientów na lodzie.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA