REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Xbox One w ofercie Play. Sprawdzamy czy się opłaca

Sieć Play wprowadza Xboksa One do regularnej oferty. Wcześniej konsola dostępna była w przedsprzedaży. Sprawdźmy, czy opłaca się kupno next-gena od Microsoftu u operatora.

08.10.2014
18:36
xbox
REKLAMA
REKLAMA

Osoby, które zdecydują się na wybór konsoli zamiast telefonu otrzymają w zestawie:

 • sensor Kinect
 • 1 kontroler
 • grę Kinect Sport Rivals
 • kod do pobrania Dance Central Spotlight
 • kod do pobrania Max: the Curse of Brotherhood
 • 3 miesiące abonamentu Xbox Live Gold
 • kabel HDMI
 • Headset

Muszę przyznać, że zestaw prezentuje się dość okazale. Ceny zaczynają się od 2149 zł w standardowej ofercie na kartę. Wiadomo jednak, że nikt o zdrowych zmysłach nie zdecyduje się na zakup konsoli bez abonamentu u operatora. Jednak operatorowi również na tym nie zależy. Pełen cennik znajdziecie tutaj.

Za podobny zestaw (Fifa 15 zamiast Max:the Curse of Brotherhood, brak XBL Gold) w sklepie z eletroniką zapłacimy 1999 zł.

xbox one w Play

Jeżeli ktoś chce otrzymać konsolę za symboliczną złotówkę przy podpisaniu umowy, musi liczyć się z miesięcznym zobowiązaniem wynoszącym około 200 zł. W abonamencie Super FORMUŁA EUROPA Unlimited 3 GB za 199,99 zł miesięcznie konsola kosztuje właśnie 1 zł, a w ramach oferty otrzymamy nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci, pakiet internetowy 3 GB oraz 1000 minut na rozmowy przychodzące na terenie UE. Za taki sam abonament bez urządzenia przyjdzie nam zapłacić 75,98 zł miesięcznie.

Zatem, jeżeli wybierzemy abonament z konsolą, po upływie 24 miesięcy koszt wyniesie łącznie 4849,76 zł. Gdyby wybrać sam abonament bez urządzenia i dokupić konsolę na własną rękę, w perspektywie 2 lat wydamy 3871,52 zł.

Różnica to aż 978,24 zł. Dodam, że umowa bez urządzenia trwa 15 miesięcy i jedynie na potrzeby porównania założyłem, że będziemy ją “trzymać” 24 miesiące. Zawsze znajdą się osoby, którym łatwiej jest opłacać miesięcznie wyższy abonament niż wykładać od razu 2 tysiące na nowy gadżet, ale tak duża różnica powinna dać do myślenia.

Czy w jakiejkolwiek konfiguracji opłaca się kupić konsolę w Play?

Jedyną opcją, która wydaje się korzystna przy zakupie Xbox One w sieci Play jest wybór oferty rodzinnej. Złotówkę za konsolę zapłacimy przy abonamencie z miesięcznym zobowiązaniem 194,99 zł, który przez pół roku wynosi 120 zł. Różnica polega na tym, że w ofercie rodzinnej do dyspozycji otrzymamy 3 karty SIM z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci (niestety bez SMS i stacjonarnych). Przy końcowym podziale kosztów wychodzi około 1400 zł na osobę.

Jeżeli więc ktoś planuje przedłużenie lub zakup nowej umowy i przy okazji chciałby otrzymać konsolę, takie rozwiązanie może okazać się dobre. Natomiast, gdy ktoś myśli stricte o kupnie konsoli i nie zależy mu na abonamencie, wówczas najlepiej kupić konsolę w jednym ze sklepów z elektroniką, które bardzo często udostępniają korzystne raty 0% dla tych, którzy nie chcą wydawać jednorazowo 2 tys. zł.

REKLAMA

Mimo wszystko, nawet w ofercie łączonej kupno konsoli u operatora wygląda mało opłacalnie w porównaniu do umowy bez urządzenia i osobnego dokupienia Xbox’a. Tym razem nie możemy liczyć na powtórkę z sytuacji, gdy PS4 znacznie bardziej opłacało się kupić w abonamencie niż w sklepie.

Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA