REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ależ dobrze to zrobili - świetne i lekkie rozszerzenie dla Chrome od Wunderlist

Twórcy Wunderlist poinformowali o zupełnie nowym, małym rozszerzeniu do przeglądarki Chrome, które nazwali Wunderlist New Tab, czyli “nowa karta”.

10.10.2014
15:11
Ależ dobrze to zrobili – świetne i lekkie rozszerzenie dla Chrome od Wunderlist
REKLAMA
REKLAMA

Od pewnego czasu Chrome stał się tak ociężałą przeglądarką na moim komputerze, że porzuciłem ją i zastąpiłem najnowszym Firefoksem. Jednak zapewnienia, że Wunderlist New Tab jest najprostszą i najlżejszą aplikacją Wunderlist, jaka powstała do tej pory sprawiły, że postanowiłem uruchomić Chrome i ją sprawdzić.

Szybka instalacja i… ŁAŁ!

Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce Chrome, odruchowo zacząłem szukać nowej ikony dodatku, która powinna się pojawić w prawym górnym rogu. Nie znalazłem nic nowego, więc otworzyłem kolejną kartę przeglądarki - w końcu New Tab w nazwie rozszerzenia jednoznacznie sugeruje, jak powinno ono działać.

Załadowała się nowa karta i zdębiałem. Przywitał mnie komunikat “Hi, Mateusz Nowak! What do you want to do?”, poniżej znajdowało się pole pozwalające na wpisanie nowego zadania, a pod nim wszystkie rzeczy, które zaplanowałem na dzisiaj.

wunderlist chrome new tab

Szybkie dodawanie nowych zadań, błyskawiczne oznaczanie zrealizowanych (wystarczy jeden klik na tytuł zadania, aby je przekreślić i zakończyć), czego chcieć więcej?

Rozszerzenie Wunderlist New Tab dla Chrome zapowiada się rewelacyjnie. Bez wątpienia pomoże w zapanowaniu nad codziennymi pracami i zadaniami. Każdorazowe otwarcie nowej karty przypomni nam o oczekujących pozycjach i mimowolnie będziemy dążyć do wyczyszczenia listy.

wunderlist chrome add

Zaktualizowano również rozszerzenie Add to Wunderlist dla Chrome, które tradycyjnie otwieramy za pomocą ikony w prawym górnym rogu przeglądarki. Wywołanie tego dodatku nie będzie dłużej uruchamiało pop-upa, który wyświetlał się w centralnej części ekranu. Zamiast niego obok ikony rozwinie się podręczne menu, które pozwoli na dodanie zadania lub zapisanie treści artykułu do przeczytania na później. Zmiana na plus.

Wunderlist oferuje obecnie trzy rozszerzenia dla Chrome:

Wunderlist for Chrome - główne rozszerzenie Wunderlist dla przeglądarki Chrome. Pozwala na dostęp do wszystkich funkcji aplikacji. Co ważne może działać jako osobna aplikacja - również wtedy, gdy przeglądarka jest wyłączona.

Add to Wunderlist - rozszerzenie, które pozwala na łatwe dodawanie danych do Wunderlist. Z powodzeniem zapiszemy w ten sposób ciekawy artykuł lub ustawimy zadanie związane z odebraną w Gmailu wiadomością.

Wunderlist New Tab - nowy dodatek do Chrome, który pozwala na szybkie zarządzanie zadaniami z poziomu nowej karty przeglądarki. Warto sprawdzić, bo zapowiada się świetnie.

REKLAMA

Szkoda tylko, że poza Chrome Wunderlist nie ma wielu rozszerzeń dla innych przeglądarek. Użytkownicy Firefoksa mogą zainstalować jedynie Add to Wunderlist. Zaś wersja dla Safari pojawi się wraz z OS X Yosemite. Posiadacze innych przeglądarek muszą zadowolić się webową wersją aplikacji dostępną na stronie Wunderlist.com.

Jeśli jeszcze nie używasz Wunderlist i zastanawiasz się czy warto spróbować, polecam moją recenzję usługi i aplikacji mobilnych. Jeżeli używasz już Wunderlist, to przypominam, że od niedawna usługa została zintegrowana z Dropboksem i działa to wyśmienicie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA