REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ogrodnik January: Spider's Web testuje - Apple SmartWeight

O nowym zegarku Apple wiadomo już prawie wszystko, ale jak się okazuje Apple Watch wciąż jeszcze kryje wiele zaskakujących niespodzianek. Jedną z nich będzie możliwość wykorzystania go w roli inteligentnej wagi przez osoby dbające o ładny wygląd i zdrowy styl życia, a więc praktycznie przez całą społeczność fanów Apple.

24.10.2014
22:21
Ogrodnik January: Spider’s Web testuje – Apple SmartWeight
REKLAMA
REKLAMA

Dzięki geniuszowi projektantów i inżynierów z Cupertino, Apple Watch będzie nie tylko stylowym dodatkiem do odzieży i fitnessowym gadżetem do uprawiania sportów towarzyskich, ale również niesamowitym, osobistym urządzeniem do kontroli wagi.

watch-waga-14

Cała idea SmartWeight oparta jest na czułym na nacisk wyświetlaczu. Gdy podczas premiery dowiedzieliśmy się, że szafirowy wyświetlacz Apple Watch będzie odróżniał tapnięcie od naciśnięcia, mało kto zdawał sobie sprawę z tego, jak niesamowitą technologię opracowało Apple i jak liczne mogą być jej zastosowania.

A zatem przejdźmy do rzeczy!

Aby móc korzystać z Apple SmartWeight, wystarczy zakupić cztery dowolne zegarki Apple Watch (tej samej wielkości) i specjalną podstawę, wykonywaną ręcznie z oryginalnego kararyjskiego marmuru, wydobywanego w kamieniołomach, które Apple uruchomiło kosztem 18 miliardów dolarów w chińskiej prowincji Qinghai.

watch-waga-13

Po demontażu i wyrzuceniu niepotrzebnych pasków, umieszczamy zegarki w specjalnych wnękach, nakrywamy całość dedykowaną szybą z szafirowego szkła i już możemy korzystać z Apple SmartWeight! Wszystko działa od razu po wyjęciu z pudełka. Czujniki w wyświetlaczach mierzą wagę, a dzięki komunikacji NFC pomiędzy zegarkami wynik jest uśredniany z dokładnością do 0,004%.

Zintegrowane oprogramowanie analizuje aktualną wagę i na podstawie historii pomiarów sugeruje stosowne działanie dotyczące aktywności ruchowej lub diety, np. przebiegnięcie 8834 kilometrów z kowadłem czy jak najszybsze odwiedziny w lodówce.

watch-waga-14b

W obecnie dostępnej wersji nośność Apple SmartWeight wynosi 38 kilogramów, więc na razie mogą z niej korzystać jedynie niedożywione blogerki modowe, ale już w wersji SmartWeight Plus i aktualizacji oprogramowania limit ma zostać podniesiony do 52 kg, co pozwoli używać wagi nawet dobrze zbudowanym hipsterom.

REKLAMA

Zestaw Apple SmartWeight będzie do nabycia w dobrych aptekach w przyszłym roku.

Ogrodnik January - Z zawodu grafik, projektant i ogólnie tzw. artysta – absolwent krakowskiej ASP. Dyrektor kreatywny własnej pracowni graficznejMłyn Artystyczny. Z zamiłowania gadżeciarz, z powołania bloger. W sieci obecny od zeszłego wieku. Prześmiewca, samozwańczy tester technologii, poszukiwacz dziury w całym. Od 2010 roku autor bloga Applefobia, gdzie ośmiesza absurdy, demaskuje mitologię, kpi z fanbojstwa i zdrapuje pozłotkę z aluminium. W wolnym czasie czyta książki, gra na gitarze, jeździ na rolkach i fotografuje. Oczywiście nie wszystko na raz…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA