REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie ma już HP - jest HP Enterprise i HP Inc.

Koniec spekulacji i plotek na temat potencjalnego podziału HP. Do niedawna największy producent komputerów osobistych ogłosił dziś plany podziału na dwa osobne podmioty.

06.10.2014
13:05
Nie ma już HP – jest HP Enterprise i HP Inc.
REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z przewidywaniami, pierwszą z nowo powstałych firm będzie Hewlett-Packard Enterprise, której przewodzić będzie dotychczasowa CEO HP - Meg Whitman. Przedsiębiorstwo to będzie się zajmować, zgodnie z nazwą, ofertą dla klientów korporacyjnych - od serwerów, przez rozwiązania sieciowe oraz wszystkie powiązane usługi.

Drugą z firm będzie HP Inc. Wśród jej zadań znajdzie się m.in. dostarczanie na rynek komputerów, drukarek i innych rozwiązań konsumenckich. Szczególną wagę przykłada się tutaj do druku 3D i "innowacyjnych propozycji komputerowych dla użytkowników". Prezesem HP Inc. zostanie Dion Weisler, wcześniej odpowiedzialny m.in. za dział drukarek.

Podział ma zostać zakończony pod koniec roku fiskalnego 2015. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, decyzja ta jest jednym z elementów mającej trwać łącznie 5 lat przebudowy HP i dostosowania firmy do nowych realiów. Zdaniem Meg Whitman, pozwoli to na kontynuowanie funkcjonowania działu korporacyjnego w obecnej - rentownej formie - oraz rozwój działu konsumenckiego. Ten drugi ma być bardziej elastyczny i łatwiej dostosowywać się do nowych trendów obowiązujących na rynku.

REKLAMA

Tyle tylko, że ten pomysł padł już dużo wcześniej co najmniej raz i został przez większość osób wyśmiany.

*Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA