REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Możecie już ściągać nowe oprogramowanie dla Playstation 4. Oto wprowadzone nowości

Dosłownie kilka minut temu pojawiła się możliwość pobrania oprogramowania konsoli Playstation 4 w wersji 2.0. Na jego pełną recenzję musicie poczekać jeszcze kilka godzin, ale warto z tej okazji przypomnieć, co wprowadza ta długo wyczekiwana aktualizacja.

28.10.2014
10:50
Możecie już ściągać nowe oprogramowanie dla Playstation 4. Oto wprowadzone nowości
REKLAMA
REKLAMA

By zaktualizować swój sprzęt, należy wejść w ustawienia i opcje aktualizacji. Wówczas pojawi się informacja o możliwości zainstalowania nowego oprogramowania. Po wybraniu tej opcji konsola zacznie pobierać plik z aktualizacją, a następnie je zainstaluje.

Playstation 4 OS 2.0 ma wprowadzić zapowiadaną od dawna funkcję Share Play.

Umożliwia ona udostępnianie znajomym swoich gier w celu przetestowania ich. Jakby tego było mało, pozwala na granie razem w tytuły, które kupił tylko jeden z graczy. Jest to doskonały sposób na promocję gier. Korzystny zarówno dla tych, którzy dostaną możliwość sprawdzenia gier, jak też i Sony, które zyska narzędzie do promocji ciekawych tytułów.

PS4 OS 2.0 2

Aktualizacja przyniosła też nowe możliwości multimedialne. Wprowadzono odtwarzacz USB Music Player, który obsługuje formaty MP3, MP4, M4A oraz 3GP z USB. Niestety zabrakło najpopularniejszych formatów takich jak MKV oraz AVI. Konsola dalej nie obsługuje też DLNA, co jest dużym niedociągnięciem.

Kolejna nowość to możliwość zmiany koloru motywu oprogramowania konsoli.

PS4 Custom

Te są dostępne w barwach złotej, niebieskiej, czerwonej, zielonej, fioletowej, różowej oraz szarej. Wraz z możliwościami personalizacji doszło też kilka społecznościowych nowości. Należy do nich chociażby funkcja podpowiadania znajomych, dzięki czemu nie będziemy musieli wyszukiwać ich po internetowych pseudonimach. Odmieniona została też biblioteka gier i aplikacji, w której znajduje się teraz tylko 15 najczęściej używanych pozycji. Resztę umieszczono znacznie głębiej i będzie trzeba się do nich dokopać.

Ostatnia i najważniejsza nowość to komendy głosowe, także w języku polskim. Konsola będzie nasłuchiwać użytkownika przez cały czas, a gdy ten wypowie komendę „Playstation”, możliwe będzie porozumiewanie się z konsolą. W ten sposób Sony wytrąciło Xboksowi z rąk jeden z największych atutów. Zwłaszcza, że do kontaktu z użytkownikiem konsola nie będzie potrzebować kamery.

PS4 OS 2.0

Do porozmawiania z najnowszym Playstation wystarczą same słuchawki.

REKLAMA

Tyle nowości. Nasz redakcyjny ekspert od gier, Szymon Radzewicz, zabiera się do testowania nowego oprogramowania. Recenzję jego autorstwa przeczytacie już za kilka godzin, więc radzę Wam regularnie odświeżać Spider’s Web. Widzimy się później!

* Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA