REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony kąsa Microsoft. PlayStation 4 dostanie komendy głosowe… po polsku!

Komendy głosowe to jedna z unikalnych funkcji, którymi reklamowany był Xbox One. Kiedy specjaliści z Microsoftu chwalili możliwości Kinecta, architekci PlayStation 4 po cichu wprowadzili możliwość sterowania głosem również dla swojej konsoli. Dzisiaj, w prawie rok od premier obu platform, to właśnie konsola Sony jako pierwsza dostaje obsługę komend głosowych w języku polskim.

23.10.2014
16:42
Sony kąsa Microsoft. PlayStation 4 dostanie komendy głosowe… po polsku!
REKLAMA
REKLAMA

Co więcej, aby korzystać z komend głosowych, nie jest potrzebne absolutnie żadne urządzenie peryferyjne. Oczywiście opcjonalna PlayStation Camera posiada wbudowany mikrofon i to w jej kierunku możemy wypowiadać odpowiednie zwroty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wydawania poleceń urządzeniu wykorzystać dołączony do zestawu zestaw słuchawkowy. Wystarczy podłączyć go do kontrolera i już możemy obsługiwać PlayStation 4 własnym głosem.

komendy głosowe playstation 4

Jeszcze przed informacją o wsparciu polskiego języka komendy głosowe dla konsoli PlayStation 4 na kilku płaszczyznach przewyższały analogiczne rozwiązanie Microsoftu.

Po pierwsze, w przeciwieństwie do wymagającej Kinecta konsoli Xbox One, PlayStation 4 nie potrzebowało żadnego urządzenia peryferyjnego do działania dźwiękowych poleceń. Wystarczą byle jakie słuchawki z mikrofonem, które posiadacie na stanie. Po drugie, w przypadku używania Xboksa One z polską wersją językową systemu, angielskie komendy przestają działać. Bzdurne, ale niestety prawdziwe. Dla porównania, PlayStation 4 z systemem w języku polskim rozumie moje komendy wygłaszane w okaleczonym, pozbawionym akcentu i finezji języku angielskim.

Oczywiście trzeba oddać Microsoftowi, że lista komend, jakie może zrealizować Xbox One jest znacznie, znacznie bardziej obszerna od tych, które rozumie PlayStation 4. Platforma Microsoftu od samego początku była tworzona z myślą o wygodnym sterowaniu głosem, kiedy na urządzeniu Sony to po prostu dodatek o ograniczonej funkcjonalności.

komendy głosowe playstation 4 2

W Sony postanowili powiększyć przewagę nad konkurentem. Jak dzisiaj ogłosił oddział PlayStation Polska, wraz z jesienną aktualizacją oprogramowania PlayStation 4 zrozumie polecenia w języku polskim.

REKLAMA

Świetna wiadomość, której chyba nikt się nie spodziewał. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania oznaczona numerkiem 2.0 będzie naprawdę wielkim wydarzeniem dla wszystkich posiadaczy PlayStation 4. Poza poleceniami głosowymi w języku polskim urządzenie dostanie kapitalną usługę SharePlay, a także umożliwi graczom korzystanie z długo oczekiwanych motywów. To tylko część z nadchodzących nowości. O wszystkich kilka dni temu pisał dla Dawid Kosiński. Xbox Polska, czekamy na twój ruch!

Listę komend, jakie na ten moment można wydawać konsoli PlayStation 4 w języku angielskim znajdziecie w tym miejscu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA