REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Nexus Player, czyli czarna owca rodziny Google

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami w rodzinie Nexus pojawił się także set-top-box o nazwie Nexus Player. To pierwsze urządzenie z systemem Android TV. Nie będzie on jednak chlubą ani salonów, ani rodziny Nexus.

15.10.2014
18:58
Nexus Player, czyli czarna owca rodziny Google
REKLAMA

O Nexus Player nie wiemy dziś najważniejszej rzeczy - ceny. To cena tego niewielkiego urządzenia podobnego wyglądem i wymiarami do chińskiego Measy B4A będzie grała główną rolę przy popularyzacji. Nie oczekujmy jednak cudów, to urządzenie jest po prostu zapowiedzią przyszłorocznych telewizorów z system Android TV. I to właśnie one będą decydować, czy Android TV powtórzy błędy Google TV, czy też stanie się wiodącą platformą na rynku Smart TV.

REKLAMA

O Nexus Player wiemy, że powstał we współpracy z Asusem i będzie można go zamawiać od 17 października.

Miejmy nadzieje, że tym razem na Pre-orderach się nie skończy. Ostatni media player od Google'a z linii Nexus o nazwie Q trafił w ręce gości Google I/O a do regularnej sprzedaży już go nie wprowadzono.

nexus player 1

Nexus Player wyposażony został w czterordzeniwy procesor Intel Atom o taktowaniu 1.8 Ghz układ graficzny Imagination PowerVR Series 6, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Cieszyć też powinno zastosowanie Wi-Fi w standardzie 802.11ac 2x2 (MIMO). Jest też Bluetooth 4.1, który będzie pomocny przy połączeniu z dołączonym pilotem lub padami, które będą sprzedawane osobno. Maksymalna rozdzielczość urządzenia to 1920 na 1080 pikseli, szkoda że Asus nie pokusił się tu o wsparcie dla telewizorów 4K, byłby to spory atut.

Nexus Player 2

Co potrafi Nexus Player? To odtwarzacz multimedialny z Androidem 5.0 na pokładzie w bardzo przystępnej nakładce graficznej.

Nabywcy będą mogli się cieszyć wyselekcjonowanymi aplikacjami i grami z Google Play, które są przystosowane do obsługi pilotem i do telewizyjnych wyświetlaczy. W dodatku Nexus Player ma tą samą funkcjonalność co Chromecast oraz posiada wygodny system wyszukiwania głosowego zarówno w sieci jak i w naszej bibliotece multimediów.

nexus player tv

Nexus Player to dostęp do wybranych gier z Androida, serwisów VOD i paru dodatkowych usług doskonale nam znanych z tabletów i smartfonów. Wszystko w ładnym pudełku, z małym pilotem i opcjonalnym padem.

nexus player pad
REKLAMA

Jeśli ktoś już posiada smart tv, chromecasta lub set-top-boxa to zakup Nexus Player wydaje się być zbyteczny. W innych przypadkach pozostaje kwestia ceny, która na razie nie jest znana, ale zapewne nie będzie on kosztował więcej niż 99 dol. W Polsce i tak raczej szybko go nie zobaczymy...

Na dzień dzisiejszy Nexus Player, to wyłącznie urządzenie referencyjne zapowiadające przyszłe telewizory z Android TV. Pytanie czy i te pojawią się na szeroką skalę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA