REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Masz Androida? Bezpłatna nawigacja offline, Nokia Here, czeka na ciebie

Najpierw "udostępnione" nieoficjalnie, a potem oficjalnie, ale wyłącznie dla Samsunga mapy HERE wzbudziły spore zainteresowanie. Pojawiało się tylko pytanie jak długo będzie trwała wyłączność dla sprzętów koreańskiego producenta. Odpowiedź pojawiła się dziś: niedługo.

21.10.2014
15:52
Masz Androida? Bezpłatna nawigacja offline, Nokia Here, czeka na ciebie
REKLAMA

Zaledwie kilkanaście dni po premierze wersji dla telefonów Galaxy, Nokia na swoim blogu ogłosiła debiut map HERE dla wszystkich telefonów pracujących pod kontrolą Androida i spełniających minimalne wymagania.

REKLAMA

Funkcjonalność aplikacji pozostaje przy tym niezmieniona. W dalszym ciągu możemy skorzystać ze wszystkich oferowanych przez Nokię opcji, w tym m.in. nawigacji głosowej "zakręt po zakręcie" bez konieczności łączenia się za każdym razem z siecią. Wystarczy wybrać, które kraje chcemy zapisać w pamięci telefonu i pobrać je, np. będąc w zasięgu sieci WiFi.

Jedyną niedogodnością związaną z HERE dla Androida w tym wydaniu jest fakt, że program nie jest jeszcze dostępny za pośrednictwem sklepu Google Play.

hand_android

Finowie zdecydowali się na przeprowadzenie publicznych testów beta oferując użytkownikom plik w formacie APK do samodzielnej instalacji. W ten sposób prawdopodobnie chcą ograniczyć liczbę osób korzystających z nie do końca dopracowanej wersji. Nie ma bowiem powodu, żeby docelowo HERE Maps nie trafiły do GP.

REKLAMA

Wymagania sprzętowe nie powinny stanowić większego wyzwania właściwie dla nikogo. Jedynym minimalnym warunkiem jest Android w wersji 4.1, natomiast Nokia sugeruje, aby do kompletu dołączyło jeszcze co najmniej 1 GB RAM i ekran o przekątnej 4-6". Jeśli jednak nie spełniamy tych wymogów i tak może spróbować i nikt nas nie może powstrzymać.

Na razie więc osobom, które pozwalają sobie na instalację plików ze źródeł innych niż sklep Google, pozostaje tylko wejść na adres here.com/beta/android i zainstalować mapy Nokii. W końcu na nadmiar dobrych, darmowych i działających bez połączenia z siecią nawigacji zdecydowanie nie cierpimy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA