Tech  / News

Możesz już pobrać nawigację Nokii dla Androida. Jest tylko jeden warunek

119 interakcji
dołącz do dyskusji

Kto tęsknił za mapami Nokii i posiada obecnie smartfon z rodziny Galaxy, może w końcu porzucić Google Maps czy inne aplikacje nawigacyjne i sprawdzić, co przygotował dla niego dział HERE. Od dziś mapy fińskiej firmy dostępne są bowiem w oficjalnym sklepie Samsunga.

Część osób prawdopodobnie już wie, jak spisuje się nowa aplikacja Nokii. Wszystko za sprawą wycieku, który miał miejsce pod koniec września, kiedy to wersja beta, współpracująca z praktycznie wszystkimi urządzeniami z Androidem dostała się do sieci.

login

Wydanie dostępne oficjalnie również zostało opisane jako beta, w związku z czym trzeba liczyć się z tym, że niektóre funkcje nie będą działały tak, jak powinny. Niestety z racji formy dystrybucji (przez Samsung Galaxy Apps Store), skorzystać z niego mogą wyłącznie właściciele telefonów Galaxy, a i to nie wszystkich. Minimalne wymagania sprzętowe obejmują Androida w wersji co najmniej 4.1 (Jelly Bean) oraz 1 GB RAM.

Nokia przyznaje również, że ostateczna decyzja o tym, który ze smartfonów Samsunga będzie mógł pobrać nawigację, zależy od Koreańczyków. Daje to jednak nadzieję na to, że po premierze wersji przeznaczonej dla pozostałych telefonów z Androidem, zainstalować ją będzie mogła większość użytkowników urządzeń z Zielonym Robotem.

Ci, którzy nie testowali nieoficjalnej wersji beta, powinni wiedzieć, że Nokia przyłożyła się do swojego zadania i wywiązała się z niego o wiele lepiej, niż przy okazji debiutu na platformie Google. Najnowsze wydanie HERE oferuje więc szczegółową nawigację (także w trybie offline), zarówno dla przejazdów samochodem, pieszych wycieczek czy (w niektórych krajach) podróży komunikacją miejską. Mapy offline możemy przy tym pobierać dla ponad 100 krajów, a w 40 po połączeniu z siecią otrzymamy informacje na temat ewentualnych korków czy wypadków.

galaxy

Wydanie dla Samsunga oferuje również wsparcie dla komunikacji z zegarkiem Gear S, przesyłając na jego niewielki wyświetlacz odpowiednio dostosowane wskazówki. Co ciekawe, współpraca Nokii i Samsunga jest na tyle bliska, że nawigacja HERE będzie nie tylko jedną z opcji dostępnych do pobrania - w przypadku nowych telefonów, w tym Galaxy S5, będzie ona fabrycznie zainstalowana i dostępna od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Nie pozostaje więc nic innego, niż pobrać HERE albo - jeśli posiadamy inny telefon niż Galaxy - czekać na "szerszą" premierę tej aplikacji. W końcu darmowych nawigacji nigdy zbyt wiele - szczególnie tych dobrych.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst