REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Możesz już pobrać nawigację Nokii dla Androida. Jest tylko jeden warunek

Kto tęsknił za mapami Nokii i posiada obecnie smartfon z rodziny Galaxy, może w końcu porzucić Google Maps czy inne aplikacje nawigacyjne i sprawdzić, co przygotował dla niego dział HERE. Od dziś mapy fińskiej firmy dostępne są bowiem w oficjalnym sklepie Samsunga.

08.10.2014
13:24
Możesz już pobrać nawigację Nokii dla Androida. Jest tylko jeden warunek
REKLAMA
REKLAMA

Część osób prawdopodobnie już wie, jak spisuje się nowa aplikacja Nokii. Wszystko za sprawą wycieku, który miał miejsce pod koniec września, kiedy to wersja beta, współpracująca z praktycznie wszystkimi urządzeniami z Androidem dostała się do sieci.

login

Wydanie dostępne oficjalnie również zostało opisane jako beta, w związku z czym trzeba liczyć się z tym, że niektóre funkcje nie będą działały tak, jak powinny. Niestety z racji formy dystrybucji (przez Samsung Galaxy Apps Store), skorzystać z niego mogą wyłącznie właściciele telefonów Galaxy, a i to nie wszystkich. Minimalne wymagania sprzętowe obejmują Androida w wersji co najmniej 4.1 (Jelly Bean) oraz 1 GB RAM.

Nokia przyznaje również, że ostateczna decyzja o tym, który ze smartfonów Samsunga będzie mógł pobrać nawigację, zależy od Koreańczyków. Daje to jednak nadzieję na to, że po premierze wersji przeznaczonej dla pozostałych telefonów z Androidem, zainstalować ją będzie mogła większość użytkowników urządzeń z Zielonym Robotem.

Ci, którzy nie testowali nieoficjalnej wersji beta, powinni wiedzieć, że Nokia przyłożyła się do swojego zadania i wywiązała się z niego o wiele lepiej, niż przy okazji debiutu na platformie Google. Najnowsze wydanie HERE oferuje więc szczegółową nawigację (także w trybie offline), zarówno dla przejazdów samochodem, pieszych wycieczek czy (w niektórych krajach) podróży komunikacją miejską. Mapy offline możemy przy tym pobierać dla ponad 100 krajów, a w 40 po połączeniu z siecią otrzymamy informacje na temat ewentualnych korków czy wypadków.

galaxy
REKLAMA

Wydanie dla Samsunga oferuje również wsparcie dla komunikacji z zegarkiem Gear S, przesyłając na jego niewielki wyświetlacz odpowiednio dostosowane wskazówki. Co ciekawe, współpraca Nokii i Samsunga jest na tyle bliska, że nawigacja HERE będzie nie tylko jedną z opcji dostępnych do pobrania - w przypadku nowych telefonów, w tym Galaxy S5, będzie ona fabrycznie zainstalowana i dostępna od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka.

Nie pozostaje więc nic innego, niż pobrać HERE albo - jeśli posiadamy inny telefon niż Galaxy - czekać na "szerszą" premierę tej aplikacji. W końcu darmowych nawigacji nigdy zbyt wiele - szczególnie tych dobrych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA