REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kultowy Myst powraca! Nie tylko jako gra, ale również telewizyjne show

Świetna seria niesamowitych gier od wielu lat czekała na lepsze czasy. Te najprawdopodobniej właśnie nadeszły, wraz z rozwojem mobilnych urządzeń dotykowych. Myst powraca, w formie naprawdę ambitnego i ciekawego przedsięwzięcia.

08.10.2014
14:58
Kultowy Myst powraca! Nie tylko jako gra, ale również telewizyjne show
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni Myst został wydany w 2005 roku, przy niemałych problemach finansowych producenta. Od tego czasu flagowym tytułem studia Cyan Words jest Myst Online, w którego każdy z was może zagrać za darmo. W międzyczasie komputerowe gry przygodowe zdążyły się diametralnie zmienić, stawiając na intensywną akcję. The Walking Dead czy The Wolf Among Us to dzisiejsi liderzy gatunku, którzy wyznaczają trendy dla kolejnych producentów.

myst 2

Zupełnie inaczej wygląda rynek mobilny. To właśnie tutaj klasyczne gry przygodowe przeżywają swoją drugą młodość, wyrastając niczym grzyby po deszczu.

Nie są to już proste, oparte na dwuwymiarowej grafice produkcje point and click, ale niesamowite opowieści w pięknym 3D, za przykład podając świetnego Jacoba Jonesa. Na dotykowych ekranach odradzają się kultowe marki, co by wskazać jedynie Broken Sword 5. Można przypuszczać, że podobny los spotka również serię Myst, wspartą telewizyjnym programem z prawdziwego zdarzenia.

Jak donosi Variety, Legendary Entertainment oraz twórcy z Cyan porozumieli się już w sprawie show z aktorami. Legendary to wydawca takich filmów jak trylogia Nolana z Batmanem, The Hangover, Incepcja, Pacific Rim czy Godzilla, toteż o brak środków na odpowiednie zrealizowanie przedsięwzięcia nie powinniśmy się martwić. Co więcej, to nie pierwszy powiązany z grami projekt Legendary. Właśnie ten moloch posiada w produkcji bądź pre-produkcji takie filmy jak Warcarft oraz Dead Rising.

legendary pictures

Niestety, wciąż nie wiadomo w jakiej formie emitowany byłby serial. Możliwe, że ten ukazywałby się jedynie w Internecie, ale na ten moment nikt nie wykluczył obecności w telewizji.

Nie jest również znana data rozpoczęcia emisji ani nawet główny zarys scenariusza. Możemy jednak z ogromną pewnością przypuszczać, że serial będzie silnie zintegrowany z nadchodzącą grą, tworząc spójne, interaktywne środowisko.

To nie pierwszy projekt tego typu w ostatnich latach. Ambitne The Quantum Break od Remedy Games jest reklamowane jako tytuł, który zatrze granice między światem telewizji i gier komputerowych. Kampania reklamowa gry znacznie jednak przyhamowała po tym, jak Microsoft znacząco ograniczył swoje plany dotyczące produkcji seriali i filmów dla środowiska Xbox. Podczas ostatnich prezentacji mogliśmy podziwiać jedynie grę komputerową, natomiast o serialu z aktorami nie powiedziano ani słowa.

REKLAMA

W przypadku serii Myst to właśnie telewizyjny projekt ma być najważniejszy, z kolei gra będzie stanowić jego dopełnienie.

Wątpię jednak, aby producenci z Cyan zdecydowali się na wydanie zwyczajnej aplikacji towarzyszącej na smartfony i tablety. W dotykowym, logicznym Myst drzemie zbyt duży potencjał, aby przespać taką okazję. Przykłady The Room czy Monument Valley pokazały, że na urządzeniach mobilnych można odnieść spory sukces finansowy, wydając dobrą grę logiczną. Grzechem byłoby nie spróbować wyrwać coś z tego tortu dla siebie. Zwłaszcza posiadając prawa do niezwykle kultowej marki oraz serial w odwodzie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA