REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Kazam Tornado, czyli najcieńszy smartfon na świecie - galeria Spider's Web

Jeszcze niedawno autorami wszelkich innowacji na mobilnym rynku były ogromne firmy takie jak Apple, Samsung czy Nokia. Jednak za sprawą coraz większego zainteresowania tanimi smartfonami i tabletami nawet do tej pory nieznane firmy chcą tworzyć produkty, które chcą się wyróżniać na rynku. Z całą pewnością należy do nich Kazam Tornado, który nosi miano najcieńszego smartfonu na świecie.

01.10.2014
21:20
Oto Kazam Tornado, czyli najcieńszy smartfon na świecie – galeria Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Kazama od marek takich jak myPhone, GoClever, Colorovo czy Kruger&Matz odróżnia przede wszystkim kraj pochodzenia. Kazam pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o ogólną zasadę działania jest taka sama. Wszystkie wymienione wyżej firmy nie tworzą autorskich konstrukcji. Zamiast tego kupują gotowe telefony od azjatyckich firm, dogrywają do nich swoje oprogramowanie i po dodaniu loga na obudowie sprzedają je pod własną marką.

Inaczej wcale nie jest w tym przypadku, ale czy jest to wada? Absolutnie nie, zwłaszcza gdy korzystamy z telefonu równie dobrego jak Kazam Tornado. Obudowa tego telefonu jest niesamowicie cienka. Pod względem grubości urządzenie to przebija nawet ostatnio opisywany przez Piotra Baryckiego model AllView X2 Soul, którego obudowa miała zaledwie 5,5 mm. Kazam Tornado ma tylko 5 mm grubości, co jest dotychczasowym rekordem.

Sprzęt ma metalową ramkę, a jego front i plecki zostały zrobione z białego, mlecznego plastiku pokrytego warstwą szkła.

Zaskakujące jest, że w tak smukłej obudowie udało się zmieścić całkiem wydajne podzespoły.

Należy do nich chociażby ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 o częstotliwości pracy 1,7 GHz. Co prawda zastosowano tu jedynie 1 GB pamięci, ale jest to ilość standardowa dla telefonów kosztujących mniej niż 1000 zł. Wyjątkowo ważne za to jest, że Kazam Tornado to jeden z nielicznych tanich telefonów wyposażonych wyświetlacz AMOLED. Jego przewagą nad tradycyjnymi ekranami LCD jest bardzo duży kontrast, świetne nasycenie kolorów oraz bardzo dobra widoczność w świetle słonecznym. Jako że ekran wpływa też na ogólny wygląd telefonu, całość prezentuje się wręcz wybornie.

REKLAMA

Otrzymany przez nas smartfon był wyposażony we wczesną wersję oprogramowania, więc nie testowaliśmy jego dodatkowych funkcji oraz wydajności. Jednak na pewno zrobię to, gdy około za miesiąc dotrze do mnie jego ostateczna wersja. Nie mogę się już doczekać tego testu, gdyż jak na razie Kazam Tornado wydaje się jednym z najbardziej obiecujących smartfonów na rynku. I przy tym wartych swojej ceny, gdyż według mojej analizy jego cena powinna oscylować w okolicach 1000 zł. Jednak są to tylko moje przypuszczenia, których Kazam jak na razie nie skomentował.

Krótko mówiąc, jest na co czekać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA