REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wybieramy najlepszy internet mobilny dla studenta

Właśnie zaczyna się kolejny rok akademicki i wielu studentów stanie przed wyborem najlepszej opcji dostępu do Internetu. Nie zawsze istnieje możliwość współdzielenia abonamentu stacjonarnego między współlokatorami, więc sprawdźmy, jaka opcja korzystania z Internetu mobilnego jest najkorzystniejsza.

03.10.2014
10:16
Wybieramy najlepszy internet mobilny dla studenta
REKLAMA
REKLAMA

Z informacji widniejących na stronach operatorów wynika, że w każdym mieście będącym siedzibą największych uczelni w naszym kraju jest zasięg LTE. Należy jedynie zdecydować, który z operatorów proponuje korzystniejsze warunki świadczenia usług. Na potrzeby porównania pod uwagę brane były jedynie oferty bez urządzenia.

Dla studenta ważny jest czas trwania umowy. Nigdy nie wiadomo, jak potoczą się jego losy w trakcie studiów. Być może nagle trzeba będzie zrezygnować z umowy i nikt nie chciałby wtedy stanąć w sytuacji konieczności opłacenia kary umownej. W przypadku umowy dla studenta liczy się jak najkrótszy czas zobowiązania. Powszechnie przyjęło się, że studenci dysponują niewielkimi zasobami pieniężnymi, więc w pierwszej części znajdą się opcje dla oszczędnych. Dla tych bardziej wymagających, którzy jednocześnie są w stanie opłacać wyższy miesięczny abonament, przygotowałem zestawienie Internetu “na bogato”.

Wersja oszczędna

Najważniejszy jest tutaj krótki czas trwania umowy i jak najniższa cena. Dostępny w poniższych ofertach pakiet internetowy wystarczy do najbardziej podstawowych zadań. Można zapomnieć o częstym przeglądaniu YouTube oraz o ściąganiu dużych plików.

Internet mobilny porównanie

Wśród ofert dla oszczędnych konkurencja jest wyrównana, ale najlepiej wypada sieć Plus, której oferta prezentuje się cenowo tak samo jak w T-Mobile, ale Plus dodaje pół roku darmowego, nielimitowanego transferu w zasięgu LTE. Sprawdzając oferty w okolicach 30 zł miesięcznie warto jako alternatywę brać pod uwagę Internet mobilny na kartę.

Internet dla wymagających

Poniżej porównanie ofert dla osób, które chcą intensywnie korzystać z Sieci. W tym przypadku czas trwania umowy nie gra tak dużej roli, jak ilość dostępnego transferu danych.

Porónanie ofert internetu mobilnego

W powyższych ofertach widać już spore dysproporcje. Najlepszą opcją jest abonament w Play, który po pierwsze jest nielimitowany (choć regulamin określa możliwość ograniczenia prędkości po wykorzystaniu 100 GB w danym miesiącu) a po drugie przez pierwsze pół roku kosztuje tylko 29 zł miesięcznie.

Dla mnie w zupełności wystarczyłaby również oferta Orange, w której do wykorzystania jest 35 GB miesięcznie, nielimitowane noce oraz 30 GB w chmurze wraz z nielimitowanym transferem plików.

Przed podpisaniem umowy warto również sprawdzić, który operator oferuje najlepszą prędkość Internetu w miejscach, w których będziemy z niego korzystać.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA