REKLAMA

Obejrzałem kreskówki przygotowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Koniecznie puść je swojemu dziecku

Twoje dziecko naprawdę powinno poznać bajki: "Dzieciaka i Loco przygody w sieci".

29.10.2014 20.11
Obejrzałem kreskówki przygotowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Koniecznie puść je swojemu dziecku
REKLAMA
REKLAMA

Poruszając się po Internecie praktycznie każdego dnia natrafiam na rażące zaniedbania, niechlujstwo i brak zdrowego rozsądku wykazywany przez współużytkowników Sieci. Gdy widzę prywatne, wrażliwe dane hulające po Facebooku i Twitterze to włos jeży mi się na głowie. I plecach.

Dlatego też, gdy tylko mogę, to przypominam o konieczności edukacji dzieci i młodzieży. O uczeniu młodych ludzi podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z Internetu, poczty email, sieci społecznościowych komunikatorów itd. Niewiedza i brak doświadczenia w dbałości o ochronę prywatnych danych w Sieci jest realnym problemem, z którym musimy się zmierzyć.

Nie ukrywam, że ucieszyła mnie wiadomość opublikowana na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, która zapowiedziała serię kreskówek edukacyjnych. Postaci z bajki "Dzieciaka i Loco przygody w sieci" mają za zadanie uczyć najmłodszych użytkowników Internetu, jak w świadomy i bezpieczny sposób powinni korzystać z dobrodziejstw nowych technologii.

Przygody Dzieciaka i Loco rzucają światło na problemy takie jak cyberprzemoc, spam, wirusy, łańcuszki i uzależnienia.

W każdej historii bohaterowie wpadają w inne tarapaty, ale zawsze znajdują dobre wyjście z zaistniałej sytuacji. Z kreskówek tych płynie nauka, zarówno dla dziecka jak i rodzica, który nie nadąża za zmianami w otaczającym go cyfrowym świecie.

Filmy zrealizowano w ramach projektu System informacyjny o infrastrukturze szerokopasmowej i portalu Polska Szerokopasmowa. MAC zapowiada, że przygody Dzieciaka i Loco będą emitowane na kanałach Disney Channel oraz Cartoon Network już od 3 listopada. Kreskówki mają też być prezentowane na spotkaniach informacyjnych z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Już teraz możecie obejrzeć je na YouTube. Wszystkie odcinki, zamieszczam poniżej. Zawołajcie dziecko do komputera i oglądajcie wspólnie.

Wirusy botnet

Uzależnienia

Łańcuszki

Cyberprzemoc

Spam

REKLAMA

MAC, dobra robota.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA