REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szefem AMD została kobieta. Teraz Dr Lisy Su nie wypada nie znać

AMD ogłosiło, że na mocy decyzji rady nadzorczej Dr Lisa Su obejmuje ze skutkiem natychmiastowym stanowisko prezesa i CEO oraz zostaje nowym członkiem rady nadzorczej. Tym samym zastępuje na tych stanowiskach Rory Reada, który ustępuje z nich w ramach realizowanych planów przekształceń firmy. Dotychczasowy CEO będzie wspierał dalsze przemiany w charakterze doradcy pozostając w firmie aż do końca 2014 roku.

09.10.2014
16:03
Szefem AMD została kobieta. Teraz Dr Lisy Su nie wypada nie znać
REKLAMA
REKLAMA

Od kiedy Dr Lisa Su jest w AMD?

Dr Su dołączyła do AMD w 2012 roku i ostatnio obejmowała stanowisko COO (chief operating oficer) będąc odpowiedzialną za integrację wszystkich jednostek biznesowych, sprzedażowych, zespołów infrastrukturalnych i operacyjnych na całym świecie w jedną spójnie działającą na rynku organizację, która realizuje ogół aspektów strategii produktowej, produkcji, sprzedaży oraz działań. Wcześniej zajmowała stanowisko senior vice president i general manager w Global Business Units i była tam odpowiedzialna za kształtowanie strategii produktowej firmy, definiowanie samych produktów oraz plany biznesowe.

AMD_Org_Chart_575px

Co Dr Lisa Su robiła przed dołączeniem do AMD?

Przed objęciem posady w AMD Dr Su obejmowała funkcje senior vice president i general manager w dziale Networking & Multimedia w firmie Freescale Semiconductor Inc. Była tam odpowiedzialna za globalną strategię, marketing i inżynierię dla działu procesorów do wbudowanych systemów komunikacyjnych oraz aplikacji. Dr Su rozpoczęła pracę w Freescale w 2007 roku na stanowisku CTO (chief technology oficer) zajmując się planowaniem rozwoju technologii firmy oraz prowadząc jej dział badawczy.

Zanim to nastąpiło Dr Su spędziła 13 lat w firmie IBM, gdzie zajmowała szereg biznesowo-inżynierskich stanowisk kierowniczych, w tym również pracując jako vice president w centrum badawczo-rozwojowym dla półprzewodników i będąc odpowiedzialną wówczas za strategiczne kierunki rozwoju technologii krzemowych IBM, współprace z innymi firmami oraz same badania. Wcześniej była członkiem zespołu technicznego w firmie Texas Instruments w centrum procesów i urządzeń półprzewodnikowych.

Jakie wykształcenie ma Dr Lisa Su?

Dr Su uzyskała licencjat, magistra oraz doktorat w dziedzinie inżynierii elektrycznej na Instytucie Technologii Massachusetts (Massachusetts Instutute of Technology, MIT) i była wykładowcą w Instytucie Inżynierii Elektronicznej i Elektrycznej (Institute of Electronics and Electrical Engineers, IEEE) w 2009 roku. Dr Su otrzymała tytuł „Executive of the Year” w trakcie EETimes i EDN 2014 ACE Awards. Znalazła się także na liście 100 najlepszych innowatorów w 2002 roku opracowanej przez magazyn MIT Technology Review. Od 2012 roku jest też członkiem Rady Nadzorczej w firmie Analog Devices.

Lisa Su Headshot
REKLAMA

Jak do awansu odnosi się główna zainteresowana i jaj poprzednik?

Komentując awans Dr Su powiedziała: „Jest bardzo zaszczycona mogąc prowadzić AMD przez ten ważny czas przekształceń. Nasza światowej klasy technologia w połączeniu z niewiarygodnie utalentowanym i pełnym pasji zespołem pracowników AMD daje nam niezwykłe możliwości w kształtowaniu przyszłości komputeryzacji. Chciałabym dalej rozwijać to, co jest solidną podstawą naszej działalności zbudowaną pod kierownictwem Rory’ego, i w miarę opracowywania wiodących w branży technologii oraz produktów dla szerokiego spektrum rynków zapewnić firmie stały i zyskowny wzrost.”

Rory Read powiedział: „Jestem wdzięczny za otrzymaną szansę prowadzenia tak utalentowanego zespołu i jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć przez ten ważny rozdział w historii naszej firmy. Razem ustabilizowaliśmy plany i umożliwiliśmy AMD kontynuację rozwoju i transformacji. Wierzę, że Lisa jest właściwym liderem, aby poprowadzić AMD jeszcze dalej.”

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA