REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprawdź co wyszło z połączenia Angry Birds i Transformers

Pojawienia się Angry Birds Transformers oczekiwaliśmy od czerwca tego roku. W tym czasie gra zdążyła już trafić na kilka rynków, ale w dalszym ciągu nie była dostępna w Polsce. Aż do teraz, choć niestety większość użytkowników będzie musiała nadal ćwiczyć swoją cierpliwość. 

15.10.2014
13:07
Sprawdź co wyszło z połączenia Angry Birds i Transformers
REKLAMA
REKLAMA

Osoby przekonane o tym, że mamy do czynienia z produktem bliźniaczo podobnym do większości poprzednich części AB, są niestety w błędzie. Rovio przekonało się już najwyraźniej, że sama zmiana koloru tła i "postaci" nie wystarcza i próbuje czegoś nowego. Po Angry Birds Epic, czyli pseudo-strategii/RPG, nadszedł więc czas na inny gatunek gier zręcznościowych.

trans

W Transformers nie odnajdziemy więc doskonale znanej nam procy, ani nawet podobnych rozwiązań. Jest za to czysta, szybka i efektowna akcja. Tym razem naszym zadaniem jest bieg (lub lot) wzdłuż wyznaczonej linii i strzelanie do poukrywanych na planszy świń, które często chowają się w konstrukcjach podobnych do tych z wcześniejszych gier.

Wyraźnie zmieniono także stronę graficzną tytułu. Oczywiście pozostawiono najbardziej charakterystyczne elementy, ale zamiast dwuwymiarowych grafik poruszamy się teraz w o wiele bardziej efektownym trójwymiarowym świecie.

ab transformers

Łatwe do zrozumienia tak samo, jak poprzednie części AB, a jednocześnie o wiele bardziej dynamiczne i kto wie - może nawet bardziej wciągające. Po prostu dużo najlepszych cech Transformers, w "ptakowej" oprawie. Może takiego właśnie odświeżenia wymagały produkcje Rovio?

Do tej pory gra dostępna była jedynie dla mieszkańców wybranych krajów, w tym Nowej Zelandii. W ten sposób Rovio od pewnego czasu testuje swoje produkty przed wprowadzeniem ich do szerszej dystrybucji. Na szczęście od teraz można ją już pobrać z Apple AppStore w każdym kraju i... to niestety koniec dobrych informacji dla posiadaczy pozostałych sprzętów.

transformers
REKLAMA

Wersja dla Androida jest bowiem oczywiście planowana, ale na jej premierę przyjdzie nam poczekać do 30 października. Osoby korzystające ze sklepu Amazonu będą musiały do tego terminu doliczyć jeszcze kilka dni (4 listopada). Nie wiadomo natomiast czy są jakiekolwiek plany wprowadzenia Angry Birds Transformers na Windows Phone i pozostałe platformy.

Jedno jest pewne - ci, którzy będą mogli pobrać AB Transformers, na pewno będą się bawić doskonale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA