REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Namiastka Androida 5.0 Lollipop już dzisiaj na twoim smartfonie - świeże tapety i nowe wersje najważniejszych aplikacji

Google oficjalnie zaprezentował Androida 5.0 Lollipop, a wraz z udostępnieniem obrazów systemu dla programistów do sieci wyciekło sporo elementów, które już teraz możemy zainstalować.

20.10.2014
20:22
Namiastka Androida 5.0 Lollipop już dzisiaj na twoim smartfonie – świeże tapety i nowe wersje najważniejszych aplikacji
REKLAMA
REKLAMA

Najłatwiejszą do przeprowadzania i najmniej inwazyjną w stabilność działania urządzenia operacją jest bez wątpienia dodanie do galerii nowych tapet. Wraz z premierą Lollipopa Google udostępnił szereg ładnych kreacji, które bez wątpienia odświeżą nieco mobilne pulpity. Dodatkowo kolorystyka i styl nowych tapet pasują do innych elementów systemu Lollipop, które już teraz bez większych problemów każdy może zainstalować na swoim smartfonie. Paczka tapet z Androida 5.0 Lollipop znajduje się tutaj (14,6 MB).

Warto zainstalować również nowy sklep Google Play. Używam go od kilku dni, działa stabilnie i wygląda rewelacyjnie. Zdecydowanie pozwala na własnej skórze przetestować i poczuć kierunek rozwoju Androida. Tutaj znajduje się wpis poświęcony nowej wersji sklepu Google Play oraz galeria przedstawiająca najważniejsze zmiany. Nowa wersja Google Play Store jest tutaj (9 MB).

Zanim zainstalujecie nową klawiaturę Google Keyboard odinstalujcie lepiej poprzednią wersję. Następnie zajrzyjcie tutaj, pobierzcie paczkę (16,6 MB) i po rozpakowaniu wrzućcie na telefon. Zmiany widać gołym okiem, gdyż Google przygotowało ten element interfejsu tak, aby był wizualnie spójny z pozostałymi elementami Material Design. Odświeżenia doczekał się też Google Now Launcher (33,8 MB).

Materiały podlinkowane w tym tekście pochodzą z forum XDA i zostały dodane przez zaufanego użytkownika, więc możecie je instalować bez obaw o pochodzenie. Pamiętajcie jednak, że instalacja takich aplikacji na telefonie może wiązać się z problemami, gdyż nie zostały one należycie przetestowane i oficjalnie wydane na inne urządzenia niż Nexusy należące do programistów.

Jednak, jeśli tylko lubicie na własnej skórze testować wczesne wydania oprogramowania i aplikacji od Google, to sporo ciekawych pozycji znajdziecie tutaj - na stronie prowadzonej przez redakcję AndroidPolice. Pobierałem stąd pliki kilkukrotnie i nigdy nie spotkałem się z problemami.

REKLAMA

Jeżeli nie chcecie eksperymentować i wolicie korzystać wyłącznie z oficjalnych wersji aplikacji Google na Androida, to zajrzyjcie tutaj - i pobierzcie stabilne wydania programów, prosto od giganta z Mountain View.

Teraz kluczowe pytanie... która tapeta najładniejsza?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA