REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple pokazał zegarek! Oto Apple Watch

Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało długo wyczekiwane urządzenie noszone. Swoje zegarki i opaski mają już Samsung, Sony, Asus, LG i Motorola. Do walki o nasze nadgarstki wchodzi teraz Apple.

09.09.2014
20:03
Apple pokazał zegarek! Oto Apple Watch
REKLAMA
248 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Apple długo kazało nam czekać na swoje urządzenie z kategorii noszonych. Jadnak plotek o zbliżającej się premierze iZegarka nie brakowało. Teraz wiemy już wszystko.

Apple Watch 3
Apple Watch 2
apple watch 1

Zegarek wyposażono w prostokątny ekran, który chroniony jest przez szafirowe szkło. Obudowa została wykonana z metalu. Zależnie od wersji Apple Watch będzie posiadał stalową, aluminiową lub złotą obudowę. Zegarek ten ma być najbardziej osobistym i podatnym na personalizację urządzeniem Apple. Zapowiedziano wiele różnych wzorów pasków: gumowych, stalowych, plastikowych, skórzanych etc. Wybór jest naprawdę ogromny.

Obsługa zegarka nie opiera się wyłącznie na dotykowym ekranie. Apple uznało, że ekran jest za mały, aby swobodnie go używać za pomocą palców. Dlatego wprowadzono odpowiednik funkcji "uszczypnij aby powiększyć", którą należy obsługiwać za pomocą klasycznej, fizycznej koronki (pokrętła z boku obudowy). Służy ona również do przewijania treści na ekranie.

Dodatkowo zegarek rozpoznaje siłę nacisku na ekran - będzie dzięki temu różnica między przyciśnięciem a dotknięciem. Silniczek od wibracji będzie dawał informację zwrotną przy naciśnięciu ekranu - zastosowanie tego elementu jest dość kontrowersyjne, gdyż "wibracja" w urządzeniach mobilnych zwykle ma zapotrzebowanie na spore ilości energii.

apple watch 2
apple watch 1

Zegarek będzie łączył się bezprzewodowo z telefonem, który będzie udostępniał mu WiFi i GPS. Apple Watch wyposażono w żyroskop, akcelerometr i czujnik pulsu.

Watch będzie ładowany indukcyjnie przez złącze Mag Safe. Bateria ma pozwalać na noszenie zegarka na ręce przez cały dzień i będzie konieczne jej ładowanie co noc.

Zegarek pojawi się na rynku w dwóch rozmiarach i trzech wersjach: Apple Watch, Apple Watch Sport oraz Apple Watch Edition.

apple watch 7
apple watch 6
apple watch 4

Siri została zintegrowana z zegarkiem. Również za pomocą komend głosowych wprowadzamy tekst. Klawiatura zegarka pozwala na wprowadzanie wyłącznie emotikon. Możemy również rysować na ekranie i wysyłać między znajomymi małe obrazki lub pisać... po jednej literce.

Zegarek poza zainstalowanym fabrycznie oprogramowaniem będzie obsługiwał również zewnętrzne aplikacje. Programiści mogą też w swoich smartfonowych aplikacjach wykorzystać Apple Watch do wyświetlania powiadomień.

apple watch zegarek 3
apple watch zegarek 2
apple watch zegarek 1

Już teraz na Apple Watch dostępny jest m.in. Twitter, który w dużej mierze dubluje funkcje tradycyjnej aplikacji. Jego głównym zadaniem jest jednak konsumpcja treści. Podczas konferencji zaprezentowano też aplikację do rezerwacji hoteli, nawigację miejską z informacjami o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej oraz funkcję pozwalającą odszukać zaparkowany samochód. Watch ma preinstalowane również dwie aplikacje pomagające zadbać o zdrowie. Jedna monitoruje codzienne aktywności, drugą docenią osoby regularnie trenujące. Wszystko wskazuje na to, że będzie również wodoodporny.

Lista opcji w Apple Watch jest długa na milę – powiedział Tim Cook

Zrzut ekranu 2014-09-09 o 20.44.20
REKLAMA

Apple Watch będzie obsługiwał płatności Apple Pay.

Zegarek Apple pojawi się na rynku na początku 2015 roku. Najniższa wersja będzie kosztowała 349 dol. i do pracy będzie wymagała iPhone'a (5, 5c 5s,6, 6 Plus).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA