Sprzęt  / News

Oto lista najważniejszych zmian w nadchodzącej aktualizacji systemu Windows Phone

Sylwester Sałek po wczorajszych przeciekach dotyczących nowej wersji systemu Windows Phone ujawnił wykaz zmian, które pojawią się w nadchodzącej ósmego października aktualizacji systemu oznaczonej jako #GDR2 lub Update 2.

Po pierwsze, Windows Phone stanie się bardziej osobisty. Zostanie wprowadzona możliwość sortowania opcji w ustawieniach.

Oprócz tego wprowadzono menu szybkiego startu na ekranie początkowym, w celu szybszego dostępu do ulubionych aplikacji.

Ze względu na to, że przeciętny użytkownik używa wielu aplikacji, wprowadzono możliwość tworzenia grup aplikacji nie tylko na ekranie głównym, ale również na liście aplikacji. Dzięki temu nawigacja w systemie ma się znacznie poprawić.

windows phone zmiany

Menedżer plików stał się teraz elementem systemowym, dzięki czemu może korzystać z niego dowolna aplikacja. Wprowadzono też nowości w zakresie łączności, takie jak DLNA, WiFi i Bluetooth Profile. Windows Phone umożliwia też zmianę aplikacji odpowiadającej za wysyłanie wiadomości.

Nie są to wszystkie nowości. Kolejne poznacie już niedługo, gdy Sylwester opublikuje nowe informacje na ich temat. Następnych wpisów powinniśmy spodziewać się na twitterowym profilu Sylwestra w najbliższych dniach.

Czytaj również: "Wszystkie Lumie z Windows Phone 8 dostaną aktualizację do Windows 9. Nawet Lumia 520!" oraz "Wiemy, kiedy Cortana przemówi po polsku! Stanie się to już niebawem"

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst