REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wiemy, kiedy Cortana przemówi po polsku! Stanie się to już niebawem

Funkcja asystenta głosowego to jedna z najbardziej użytecznych funkcji smartfonów, ale… nie dla Polaków. Niestety jak na razie żadne tego typu rozwiązanie nie obsługuje naszego języka. Niebawem ma się to jednak zmienić dzięki Cortanie zintegrowanej z systemem Windows Phone. Okazuje się, że pierwsi użytkownicy być może będą mogli przetestować jej polską wersję za niespełna miesiąc!

14.09.2014
17:04
Wiemy, kiedy Cortana przemówi po polsku! Stanie się to już niebawem
REKLAMA
266 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Informację tę podał na Twitterze blisko związany z Microsoftem Sylwester Sałek. Napisał, że funkcja ta zostanie udostępniona w aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2, znanej też jako Windows Phone 8.1 GDR2. Oczywiście jej finalna wersja w telefonach znajdzie się dopiero za kilka miesięcy. Jednak użytkownicy zapisani do programu Preview for Developers powinni uzyskać do niej dostęp już ósmego października bieżącego roku.

Sylwester Sałek swoją informację potwierdził nie tylko słowami, ale też zamieszczonymi zrzutami ekranu z polskiej wersji systemu zawierającej tę aktualizację. Oznacza to, że polska wersja Cortany przechodzi już testy wewnętrzne, a obsługujące ją serwery działają już od jakiegoś czasu. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż już przy okazji globalnej premiery asystenta głosowego Microsoft przyznał, że asystent głosowy bez problemu radzi sobie z polską mową.

Nie został on udostępniony tylko dlatego, że polski język za słabo obsługiwała wyszukiwarka Bing, na której silniku opiera się Cortana.

Oznacza to, że doskonale zrozumiałaby co do niej mówi użytkownik, ale nie mogłaby dostarczyć odpowiednich informacje. Na przykładzie Windows Phone 7 oraz Xboksa One Microsoft brutalnie przekonał się, jak ważne jest pierwsze wrażenie i uznał, że udostępni Cortanę użytkownikom, gdy ta będzie dobrze spełniać swoją funkcję. Jest to bardzo dobre podejście, za które szanuję Microsoft. Prawdą jest, że Windows Phone wiele funkcji dostaje później niż konkurencja, ale za to są one perfekcyjnie dopracowane.

Bxf6RCmCEAAfq7i

Z niecierpliwością czekam na Cortanę i wiem, że gdy pojawi się, będzie działać co najmniej bardzo dobrze. W końcu gdyby Microsoft chciał za wszelką cenę zaprezentować tę funkcję jak najszybciej, zrobiłby to kilka miesięcy temu. Skoro tego nie zrobił, ciężko pracuje nad nowym elementem systemu. I absolutnie się temu nie dziwię, bo dobrze działająca funkcja asystenta głosowego może stać się powodem, dla którego jeszcze więcej osób na naszym rynku zdecyduje się na kupno Windows Phone’a.

REKLAMA

Nie będzie w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ po najnowszej aktualizacji telefony z systemem Microsoftu staną się najbardziej dopracowanymi i użytecznymi telefonami na polskim rynku, zostawiając daleko w tylko konkurencję w postaci iPhone’ów i urządzeń z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA