REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft przez przypadek zaprezentował logo Windowsa 9

Windows 9 czy jednak Windows 8.2? Jaka wersja kafelków zadebiutuje w najbliższym czasie? Wciąż pozostawało do kwestią otwartą. Ale dzisiaj Microsoft przez przypadek wygadał się, że… będzie to jednak dziewiątka. Co więcej, premiera ma się odbyć już niedługo.

02.09.2014
12:05
Microsoft przez przypadek zaprezentował logo Windowsa 9
REKLAMA
REKLAMA

Być może jest to celowy wyciek informacji, a może być to najzwyklejsza pomyłka. Jedno jest pewne – na oficjalnym koncie Microsoftu na Weibo (chiński odpowiednik Twittera) pojawiło się zdjęcie z logo Windowsa 9.  W krótkiej informacji osoba prowadząca profil firmy zapytała:

- Najnowszy system Microsoft Windows powoli się zbliża, myślicie, że menu start w lewym dolny rogu powróci?

Oczywiście wpis szybko zniknął, ale wiadomo, że w Sieci nic nie ginie. Post został zauważony przez chiński serwis Cnbeta i podany dalej przez The Verge.

microsoft-windows-9-weibo

Jeśli był to kontrolowany przeciek, aby zwiększyć zainteresowanie systemem przed prezentacją, która ma się podobno odbyć 30 września, to nie tylko udało się to zrobić, ale też nie byłoby to czymś zupełnie nowym. Rzekome wycieki danych to nic nowego w świecie nowych technologii i częściej są to zaplanowane działania firm niż rzeczywiste wpadki pracowników.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat Windowsa 9. Zmian ma się doczekać interfejs, a najważniejszą nowością ma być powrót menu start. Poza tym Windows 9 ma być wyposażony w asystenta głosowego, czyli popularną Cortanę. O wszystkich planowanych zmianach możecie przeczytać w tekście Piotra Grabca pt. Windows 9 „Treshold” zapowiada się na najfajniejszy system Microsoftu.

Jako użytkownik Windowsa 8.1 na ultrabooku z dotykowym ekranem i Windowsa 7 na komputerze stacjonarnym, ze zniecierpliwieniem czekam na premierę nowej wersji okienek od Microsoftu. Mam nadzieję, że system będzie dobrze działać zarówno przy wykorzystaniu myszki, jak i wyświetlacza z panelem dotykowym i w końcu na obu urządzeniach będę mógł mieć to samo oprogramowanie.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA