Foto  / Artykuł

Nowe, doskonałe filmy timelapse od polskiego twórcy

Piotr Wancerz, którego film timelapse z Krakowa odbił się szerokim echem, stworzył dwie nowe produkcje. Obie są genialne.

Produkcja filmów timelapse to wymagające zajęcie pod wieloma względami. Filmy składają się z tysięcy zdjęć, które zastępują klasyczne filmowe klatki. Aby obraz był płynny, z reguły w ciągu sekundy muszą pojawić się 24 zdjęcia, a więc na każdą minutę filmu przypada ponad 1,4 tys. kadrów. Pracy jest więc mnóstwo. Już sam etap wykonywania takiej liczby zdjęć jest praco- i czasochłonny, natomiast w praktyce równie długo może trwać obróbka i montaż materiału.

Zaistnienie na rynku filmów timelapse jest bardzo trudne, jeśli za projektami nie stoi duża firma z odpowiednim budżetem. Tym bardziej cieszy mnie, że polski twórca Piotr Wancerz stale buduje swoją renomę. Do tej pory pisałem o filmie Piotra z Krakowa oraz z Gruzji. Teraz dołączyły do nich dwie nowe kreacje. Zobaczcie sami.

#NYC from Piotr Wancerz on Vimeo.

Pierwszy film powstał w Nowym Jorku jako niestandardowa promocja nowej aplikacji mobilnej. Jest to podróż po całym mieście, zaczynając od charakterystycznych punktów typu Central Park, a kończąc na mniej znanych, ale równie urokliwych miejscach.

HYPEUROTRIP from Piotr Wancerz on Vimeo.

Kolejny film przedstawia szalony rajd po Europie. Znajdziemy tu także fragmenty z Polski. Film miejscami wykorzystuje technikę hyperlapse, w której między poszczególnymi klatkami aparat lekko zmienia swoją pozycję, co daje charakterystyczny, płynny ruch.

Cieszę się, że projekty na takim poziomie tworzą Polacy. Piotrowi Wancerzowi udało się przekuć pasję na profesjonalną działalność. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej filmów tego typu, odwiedź stronę studia Timelapse Media, które założył Piotr.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst