REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

Tablety sprzedają się lepiej niż telewizory! To już koniec telewizji

Smartfony i tablety sprzedają się lepiej niż telewizory. Coraz więcej oglądamy materiałów wideo na urządzeniach mobilnych. To już koniec telewizji. Czas odłożyć pilota i zacząć oglądać filmy na iPhonie! BZDURA.

Tablety sprzedają się lepiej niż telewizory! To już koniec telewizji
REKLAMA

Poważne firmy, renomowane czasopisma i gazety codzienne mówią o śmierci telewizji porównując sprzedaż telewizorów do tabletów. Równie dobrze można mówić o upadku gotowania porównując sprzedaż piekarników do mikrofalówek, albo o nadejściu inteligentnych pralek porównując ich sprzedaż właśnie do telewizorów. Internet i mobile zmienił telewizję, ale nie popadajmy w szaleństwo.

REKLAMA

Owszem, dziś konsumujemy telewizję linearną inaczej niż to było dekadę temu, dwie, a zwłaszcza trzy, kiedy to w Polsce były zaledwie dwa programy. Wtedy ulice pustoszały, gdy w telewizji puszczano kolejny odcinek ulubionego serialu. Internet zmienił wiele, a urządzenia mobilne dołożyły swoje. Ale to jeszcze nie oznacza, że wyparły w jakiś sposób telewizor.

Współczesna telewizja nie jest dla wszystkich

To, co znajdziemy na najpopularniejszych kanałach, często uwłacza ludzkiej inteligencji. Jednocześnie nadal wiele głupiutkich programów cieszy się niesamowitą oglądalnością. Pojawił się więc trend rezygnowania z telewizorów. W rzeczywistości więcej się o nim mówi, niż faktycznie się dzieje. Młodzi ludzie rezygnują z telewizora często dlatego, że zajmuje on miejsce, jest trudny do transportu przy częstych przeprowadzkach i w codziennej pogoni nie mają czasu, by spokojnie usiąść i konsumować treści. W większości przypadków jednak ten telewizor pojawi się w domu na późniejszym etapie życia, na przykład gdy będą mieli potomstwo.

Mówienie, że smartfon czy tablet zastąpi telewizor jest tak samo prawdziwe, jak mówienie, że telewizor zastąpi kino. Można spierać się nad wyższością jednego nad drugim i choć w każdym przypadku możemy obejrzeć ten sam film to wrażenia będą inne. Jeśli ktoś ocenia Gwiezdne Wojny, albo Samsare po obejrzeniu tego filmu w RVMB na ekranie swojego smartfona, to ma się to nijak do wrażeń kinowych, czy wydania na Blu-ray obejrzanego na 65-calowym telewizorze.

Telewizor nigdy nie zostanie wyparty przez urządzenia mobilne. Smartfony i tablety zmieniają sposób w jaki z niego korzystamy. Mniej oglądamy telewizji linearnej, nie skupiamy się tak na treściach, używamy drugiego ekranu, czy wreszcie po prostu krócej oglądamy telewizję. Telewizor to jednak wciąż telewizor. Zestawianie go w jednym rzędzie z tabletami jest po prostu irracjonalne.

REKLAMA

---

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA