REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Porównujemy dwie generacje modułów foto od Sony. Zeszłoroczny QX10 i świeży QX1- galeria Spider's Web

Pomysł na fotografię mobilną od Sony jest tak samo nowatorski, co szalony. Zobacz jak wyglądają najnowszy moduł fotograficzny Sony QX1, tuż obok ubiegłorocznego, "klasycznego" Sony QX10.

24.09.2014
20:47
Porównujemy dwie generacje modułów foto od Sony. Zeszłoroczny QX10 i świeży QX1- galeria Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Nowe fotograficzne moduły od Sony zadebiutowały na targach IFA 2014. Sony QX30 nie był zaskoczeniem, gdyż jest następcą ubiegłorocznego QX10. Zupełną niespodzianką jest natomiast Sony QX1, który pozwala na wymianę obiektywów. Naprawdę trudno wytłumaczyć tę koncepcję postronnej osobie - w najprostszych słowach jest to "obiektyw-moduł bez wyświetlacza, do którego podłącza się obiektywy od bezlusterkowców Sony, by w komplecie ze smartfonem uzyskać w pełni funkcjonalny aparat". Brzmi to zabawnie, zabawnie także wygląda, zwłaszcza w połączeniu z obiektywem sporych rozmiarów.

REKLAMA

Moduł SOny QX1 jest w moich rękach już kilka dni, a wydaje mi się, że jeszcze nie rozgryzłem tego pomysłu. O ile samowystarczalne  moduły pokroju Sony QX10 były ciekawymi urządzeniami, tak większy QX1 jest pomysłem, przy którym ktoś chyba mocno przekombinował. Jeszcze żaden testowany przeze mnie sprzęt nie wywołał u mnie tak ambiwalentnych odczuć przy pierwszym kontakcie. Ambiwalentnych, ponieważ zabawa w podglądacza jest jednak przednia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA