REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Po dwóch latach nieobecności Motorola chce wrócić do Polski

Google w 2011 roku przejęło Motorolę Mobility, zaś na początku 2012 roku marka zaczęła znikać z wielu lokalnych rynków na całym świecie. Teraz Motorola chce wrócić, m.in. do Polski.

Po dwóch latach nieobecności Motorola chce wrócić do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Google kupił Motorolę Mobility i dość szybko rozpoczął restrukturyzację. Likwidowano kolejne biura i lista krajów, w których marka Motorola miała swoich przedstawicieli zaczęła się kurczyć w oczach. Znikały też lokalne strony wsparcia technicznego - takim komunikatem poinformowano Polaków o zamknięciu witryny www.motorola.com/pl:

Ważna wiadomość dla naszych klientów w Polsce: Jesteśmy w trakcie modernizowania naszych systemów biznesowych oraz pomocy technicznej, co niestety wiąże się z tym, że dedykowana witryna dla Polski nie będzie już dostępna. Lokalna witryna wsparcia technicznego będzie nadal dostępna, a nasze produkty będą nadal objęte wsparciem. Jeśli chcesz zapoznać się z naszymi aktualnymi produktami, możesz to zrobić tutaj – Nie dajemy gwarancji, że produkty przedstawione na tych stronach będą dostępne w Twoim kraju.

Po przeprowadzonych cięciach i wycofaniu marki Motorola z nierentownych rynków Google zajął się na poważnie nowymi produktami. Motorola wypuściła wtedy ciekawe urządzenia i... poszła pod młotek. Nowym właścicielem zostało chińskie Lenovo, które nie spoczywa na laurach i stara się aby marka Motorola i Moto odzyskały dawny, należny im blask.

Spider's Web dotarł do informacji, które jednoznacznie wskazują, że Motorola poważnie myśli i pracuje nad powrotem na polski rynek.

REKLAMA

Wiemy, że są już nad Wisłą osoby odpowiedzialne za utworzenie nowego biura. Od około miesiąca Motorola sprawdza uważnie nasz rynek i prowadzi poszukiwania agenci PR-owej. Według naszych informacji przetarg na nią ma się odbyć w najbliższym czasie.

Jeśli rozmowy zakończą się sukcesem i Motorola nie natrafi na znaczące utrudnienia, to ponownego, oficjalnego wejścia marki Moto do Polski możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA