REKLAMA

Motorola zamyka 1/3 biur na całym świecie. Znikają również regionalne strony internetowe

W sierpniu ubiegłego roku Google kupiło Motorolę, a dokładniej rzecz ujmując oddział Mobility odpowiedzialny za produkcję i sprzedaż telefonów komórkowych. Wraz z tym zakupem gigant z Mountain View nabył tysiące patentów i rozpętał tym samym burze domysłów i spekulacji. Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja Motoroli na świecie? Raczej nie za ciekawie, gdyż firma wycofuje się z wielu rynków na prawie wszystkich kontynentach.

27.11.2012 09.45
Motorola zwalnia 20% swoich pracowników na całym świecie i zamyka regionalne strony internetowe
REKLAMA
REKLAMA

Fani marki Morotola już zapewne jakiś czas temu zauważyli zamknięcie oficjalnego polskiego fanpage’a na Facebooku. Firma wtedy podziękowała za obecność i  zasugerowała polubienie oficjalnego międzynarodowego profilu swojej marki, a następnie zakończyła swoją społecznościową egzystencję.

Cały czas jednak działała polskojęzyczna strona Motorola, na której znajdowały się informacje o produktach, materiały promocyjne, instruktażowe oraz pomocnicze. Witryna ta cały czas była kanałem komunikacyjnym pomiędzy wielką marka a polskim klientem końcowym.

W tym tygodniu niestety strona została zamknięta. Wszystkie osoby, które będą chciały odwiedzić polską wersję witryny ujrzą komunikat w którym producent informuje, że dedykowana dla Polski strona nie będzie już dostępna.

"Ważna wiadomość dla naszych klientów w Polsce: Jesteśmy w trakcie modernizowania naszych systemów biznesowych oraz pomocy technicznej, co niestety wiąże się z tym, że dedykowana witryna dla Polski nie będzie już dostępna. Lokalna witryna wsparcia technicznego będzie nadal dostępna, a nasze produkty będą nadal objęte wsparciem. Jeśli chcesz zapoznać się z naszymi aktualnymi produktami, możesz to zrobić tutaj - Nie dajemy gwarancji, że produkty przedstawione na tych stronach będą dostępne w Twoim kraju" - Przeczytamy po wejściu na stronę Motorola Mobility pod adresem www.motorola.com/pl

Co ważne producent zapewnia, że nadal będzie zapewniał swoim klientom wsparcie i nie zostaną oni pozostawieni sami sobie z zakupionymi urządzeniami. Cały czas działa polski autoryzowany serwis telefonów Motorola w Bydgoszczy. Tam też nadal będą wykonywane naprawy urządzeń w ramach gwarancji producenta.

Okazuje się jednak, że zamknięcie polskiego oddziału nie było jednostkowym zdarzeniem. Ze świata napływają informacje o zlikwidowaniu stron internetowych w Europie, Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie, Hong Kongu i Tajwanie.

REKLAMA

W sierpniu pisałem o zwolnieniach w Motoroli jakie wprowadził koncern Google. Postanowiono wtedy zredukować kadrę o 20% oraz zamknąć jedną trzecią wszystkich biur Motorola Mobility na całym świecie. Jak widać Amerykanie przeszli od słów do czynów i z całego świata znikają własnie kolejne lokalne placówki.

Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że Motorola po aktualnie wprowadzonych cięciach odzyska rentowność i będzie mogła z czasem odbudować swoją pozycję na wszystkich kontynentach, na których miała w ostatnim czasie problemy. Podejrzewam jednak, że nie szybko się to stanie i sporo wody upłynie w Wiśle zanim całe portfolio urządzeń Motorola wróci chociażby do Europy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA