REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Już jest iOS 8.0.2. Przed nim ważne zadanie - musi ugasić wszystkie pożary, które od tygodni nękają Apple

Ostatnie tygodnie nie były dla Apple najprzyjemniejsze. Liczba wpadek wizerunkowych i potknięć przekroczyła wszystkie możliwe normy.

26.09.2014
9:01
Już jest iOS 8.0.2. Przed nim ważne zadanie – musi ugasić wszystkie pożary, które od tygodni nękają Apple
REKLAMA
REKLAMA

Zaczęło się od aferki z iCloudem i wyciekiem nagich zdjęć znanych i nieznanych gwiazdeczek z Hollywood. Mimo, że Apple wyparło się (a jakże!) związku z włamaniami na konta aktorek, piosenkarek i sportsmenek, to niesmak pozostał. Po aferze "Fappening" mieliśmy jeszcze fatalny stream podczas prezentacji nowych iPhone'ów, przez który internauci nie zostawili na Apple suchej nitki.

Później okazało się, że nowe iPhone'y cieszą się niesamowitą wręcz popularnością, pobiły rekordy sprzedaży, a pod salonami Apple dochodziło do drastycznych scen. Przepychanki, bójki, napady. My, blogerzy Spider's Web, pojechaliśmy na zakupy do Drezna. Mieszkanka tego miasta, która rezyduje w pobliżu Apple Store, powiedziała, że jeszcze nigdy nie było tak dramatycznych sytuacji pod tym sklepem, a liczba funkcjonariuszy policji była w tym roku największa w historii iphone'owych premier. W wielu miejscach Apple nie zadbało o porządek pod sklepami i pozostawiło klientów samych sobie. Jak to w stadzie bywa, wygrali najsilniejsi i najbardziej agresywni.

iPhone-6-SpidersWeb-31

To jeszcze nie koniec. W Sieci wybuchł kolejny pożar, czyli Bendgate - afera z wyginającymi się smartfonami. Choć Apple przyznaje, że do tej pory taki problem zgłosiło tylko 9 osób, to czuję coś w kościach, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Reszta posiadaczy krzywych iPhone'ów nie mogła jeszcze zgłosić tego faktu działowi wsparcia technicznego, gdyż zainstalowały aktualizację iOS 8.0.1, po której wysiadło połączenie z siecią i Touch ID.

Bez połączenia z siecią nie da się zadzwonić do Apple, ani wysłać maila, aby poinformować o tym, że iPhone 6 się wygiął.

Najwyższa pora ugasić pożary

Aferka z iCloudem w tle przygasa. O fatalnym streamie już mało kto pamięta. Na topie pozostały dwa tematy: iPhone'y, które udają iPody oraz iPhone'y, które udają banany.

Ten pierwszy prawdopodobnie przejdzie zaraz do przeszłości. Apple wypuściło aktualizację iOS oznaczoną numerem 8.0.2, która wprowadza szereg zmian i poprawek.

Na pierwszym miejscu Apple wymienia naprawienie błędów spowodowanych przez iOS 8.0.1, czyli brak dostępu do sieci oraz przywrócenie do żywych Touch ID.

Reszta poprawek dotyczy HealtKita, klawiatur ekranowych od firm trzecich oraz innych, mniej ważnych usprawnień. Pełna lista poniżej.

REKLAMA
ios 8.0.2

Teraz pozostaje już tylko zaciskanie kciuków, aby aktualizacja ta rzeczywiście rozwiązywała wszystkie wymienione wyżej problemy i nie powodowała przy tym kolejnych.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA