REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zmiana hasła w przeglądarce nie była nigdy tak wygodna. Czekam na taką funkcję w Chrome

Chromium to otwarty projekt przeglądarki internetowej, z którego garściami czerpią między innymi Google, tworząc swojego Chrome’a oraz Opera. François Beaufort, jeden z ludzi odpowiedzialnych za projekt, poinformował kilka dni temu na swoim profilu na Google+ o ciekawej, nowej funkcji.

25.09.2014
13:14
chrome blokowanie reklam
REKLAMA
REKLAMA

Nigdy nie korzystałem dłużej z Chromium, ale na co dzień użytkuję przeglądarkę Chrome od Google, która ma funkcję zapisywania loginów i haseł do serwisów internetowych. Gdy z jakiegoś powodu zmienimy jednak dane dostępowe, to musimy wpisywać je ręcznie i dopiero wtedy Chrome zapyta, czy zmienić dotychczasowo zapamiętane.

Nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie, ale tak już jest i nic z tym nie możemy zrobić. Po przejściu do odpowiedniej zakładki możemy co najwyżej podejrzeć wszystkie zapisane hasła. Twórcy Chromium postanowili coś z tym zrobić i właśnie wprowadzili nową funkcję, dzięki której nowe hasła można wpisać ręcznie, właśnie w tej samej zakładce, gdzie można jest sprawdzić.

chromium-hasla
REKLAMA

Wystarczy tylko przejść do okna z wszystkimi zapisanymi hasłami, kliknąć w to, które chcemy zmienić i wtedy naszym oczom ukaże się przycisk „overwrite” (nadpisz). Dodatkowo w tej samej zakładce można ręcznie dodawać inne loginy i hasła. Wystarczy tylko wpisać adres strony i uzupełnić dane dostępowe.

Aby dostać się do okna z zapisanymi hasłami, to w adresie przeglądarki wystarczy wpisać: chrome://settings/passwords. Jako, że Google korzysta z kodu źródłowego Chromium, to jest szansa, że nowa funkcja pojawi się także w Chrome. Przynajmniej mam taką nadzieję.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA