REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Chrome na Androida już w Material Design. Android wreszcie wygląda!

Funkcjonalnie to niewielka zmiana. W zasadzie jest tylko jedna nowość - od teraz zalogowanie się w Chrome powoduje też zalogowanie się do innych usług Google. Wizualnie jednak to prawdziwa rewolucja. Najnowsza wersja przeglądarki Chrome na Androida zawiera bowiem elementy nowego interfejsu Material Design.

06.09.2014
12:06
Chrome na Androida już w Material Design. Android wreszcie wygląda!
REKLAMA
128 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Elementy - powiedzmy wyraźnie, a nie pełna implementacja nowego interfejsu Androida pokazanego na ostatniej konferencji Google I/O, który ma być podstawą przyszłej inkarnacji mobilnego systemu operacyjnego Google’a.

Google przemyca jednak nowy wygląd, przynajmniej częściowo do swoich podstawowych aplikacji androidowych. Kilka tygodniu temu odświeżono Google Play w oparciu o nowe wytyczne interfejsu, wczoraj poważnej aktualizacji doczekała się przeglądarka Chrome.

I w zasadzie możemy powtórzyć to, co pisaliśmy przy analizie nowego wyglądu Google Play - trudno znaleźć kogoś, komu nie podobałby się nowy wizualny styl Androida, szczególnie w porównaniu do jego obecnej odsłony. I o ile w przypadku Google Play zmiany mogły przejść nieco bez echa zważywszy na to, że akurat tej aplikacji nie używamy przesadnie często, o tyle wizualna zmiana Chrome, głównej mobilnej przeglądarki Google, to głośna i zauważalna sprawa. Także dlatego, że akurat przecież tej aplikacji używamy najczęściej.

Jedno jest pewne - Material Design wynosi Androida znacznie wyżej w hierarchii pozycjonowania. To już nie jest „value for money”, to prawdziwe „premium” - wygląd, którego nie powstydziłby się Apple w swoim iOS.

Minimalizm, nowoczesność, niegrubiański wygląd przycisków systemowych i nawigacyjnych - to musi robić wrażenie i robi. Trudno opisywać każdą małą zmianę w wyglądzie Chrome’a. Liczy się bowiem całościowe wrażenie, a to jest bardzo, bardzo pozytywne.

REKLAMA

Choć nie miejmy złudzeń - to Android. Trudno liczyć na to, że w krótkim czasie nowy wygląd Androida będzie domeną wszystkich aplikacji w Google Play, tych od Google’a i tych od zewnętrznych programistów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA